Biznes w Internecie

Przeważnie taka zwykła praca na etacie nie zapewnia nam wszystkiego tego, czego od niej oczekujemy. Być może po prostu nam się nie podoba, jednak w takim przypadku moglibyśmy się przebranżowić, udać się na dodatkowe studia lub ukończyć jakiś kurs. Najczęściej jednak nasze narzekania wynikają z zarabiania zbyt małych pieniędzy. Niby zgadzamy się pracować za najniższą krajową i myślimy początkowo, że jakoś to będzie, ale im dłużej pozyskujemy te pieniądze o wartości niecałych dwóch tysięcy złotych netto, tym częściej popadamy w depresję i rozpacz, dostrzegając codziennie, że na nic nas teraz nie stać. Biznes w internecie może odwrócić tą kolej rzeczy. Zakładając taką firmę w wirtualnej przestrzeni, możemy naprawdę się rozwinąć – związać swoją pracę z tym, co kochamy najbardziej, a jeszcze sporo na tym zarobić. Na taki interes trzeba mieć jednak pomysł i dobrze by było, aby był to pomysł oryginalny i niesztampowy. Internetowy świat przepełniony jest teraz rozmaitymi firmami i osobami działającymi zupełnie niezależnie. Konkurencja jest więc spora, a nam przyjdzie z nią niestety walczyć. Nie oznacza to jednak, że z powodu przepełnienia internetowego rynku nie jesteś w stanie znaleźć dla siebie w nim miejsca i zrealizować swoich marzeń o utworzeniu pierwszego własnego biznesu. Tak naprawdę otworzenie go w sieci będzie najprostszym rozwiązaniem. To z niego powinniśmy skorzystać na początku, jeszcze zanim rozważymy opcję zarejestrowania „normalnej” działalności gospodarczej.

Zacznijmy jednak od początku. Nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę i nie ustalajmy sobie takich celów, że w przeciągu najbliższych siedmiu dni otworzymy nowy biznes i będziemy go już mogli zacząć prowadzić. Każde większe przedsięwzięcie wymaga po prostu czasu. Nie ustalajmy więc sobie żadnych sztywnych ram czasowych, bo w taki sposób możemy się tylko zniechęcić, gdy okaże się, że po tygodniu nie wymyśliliśmy jeszcze nawet dobrego i oryginalnego pomysłu na biznes. A to od niego powinniśmy wszystko zacząć. Nie mając pomysłu, głupotą byłoby zakładanie jakiejkolwiek firmy. Musimy konkretnie wiedzieć, czym chcemy się zająć. Z jaką branżą zawodową zamierzamy związać swój biznes i czy zaczniemy w nim sprzedawać pewne towary, czy raczej oferować klientom konkretne usługi. Jeżeli ten pomysł na biznes będzie zbyt prosty, powszechny lub nieciekawy, nasz plan nie wypali, a my szybko będziemy musieli pogodzić się z porażką. Skąd zatem możemy wiedzieć, czy to właśnie ten pomysł będzie dobry? Jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie uzyskamy, bo zakładanie firmy w sieci zawsze związane jest z pewnym ryzykiem i prawdopodobieństwem porażki, ale na pewno nie powinniśmy popełniać jednego błędu – decydować się na działanie w branży, która jest nam zupełnie obca. Powiążmy lepiej taki interes ze swoimi umiejętnościami, zdobytą już wiedzą i życiowymi zainteresowaniami. Zajmując się tym, co lubimy robić, zyskujemy największą wartość w życiu. A zarabiane pieniądze stają się wtedy tylko mało znaczącym dodatkiem.

Skoro wiemy już mniej więcej, jak będzie wyglądać nasz nowy biznes w Internecie, nadszedł czas na zapoznanie się z konkurencją. Na potrzeby wyjaśnienia tej sprawy załóżmy sobie, że sklepy założyć internetowy sklep z odzieżą. Znamy się na ubraniach i od zawsze kochamy modę, dlatego uważamy, że zdołamy założyć taki market, który szybko dotrze do czołówki luksusowych butików. Poznajmy więc swoich rywali. Usiądźmy sobie podczas wolnego wieczoru do swojego komputera i przeznaczmy przynajmniej te trzy godziny na odszukanie wszystkich popularniejszych wirtualnych sklepów odzieżowych. Przyjrzyjmy się im. Pozostawmy w swojej wyszukiwarce kilka z tych marketów, które są najsłynniejsze i które zarabiają w naszym mniemaniu najwięcej. Dostrzeżmy, co takiego może je wyróżniać. Spójrzmy, jakim asortymentem dysponują, jak prezentują się ceny ich produktów oraz jaki wygląd mają należące do nich portale. Najsłynniejszymi sklepami powinniśmy się w tym przypadku zainspirować. Oczywiście nie możemy tworzyć ich kalki, ale drobne podobieństwa są jak najbardziej wskazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here