Ile kosztują tonery do drukarek HP? Czy można kupić je taniej?

0
1419

Przyszedł czas na wymianę wkładu do drukarki? Jeśli wcześniej nie kupowałeś materiałów eksploatacyjnych, możesz zaskoczyć się ich wysoką ceną. Dlaczego producenci żądają tak dużych kwot za tak małe komponenty? Wyjaśniamy, ile kosztują tonery do drukarek HP!

Coraz bledsze wydruki czy odpowiedni komunikat na urządzeniu oznaczają konieczność wymiany wkładu barwiącego. Ta niewielka, ale kluczowa część może czasem kosztować więcej niż sam sprzęt! Czy jednak każdy musi koniecznie tyle płacić za to, by móc z niego korzystać? Podpowiadamy, gdzie można kupić tonery do drukarek HP w niższej cenie!

Ile kosztują tonery do drukarek HP?

Przede wszystkim, tonera nie można mylić z tuszem. Wiele osób stosuje te nazwy zamiennie, myśląc, że oznaczają to samo. Jeśli jednak posiada się drukarkę laserową, wkład barwiący nie zawiera płynu, ale specjalny proszek. Taki komponent nazywa się właśnie tonerem. Pył ten dopiero pod wpływem wiązki lasera zmienia się w płyn, który zostanie naniesiony na papier.

Tonery do drukarek HP mogą być czarne lub kolorowe (pełny zakres barw dają wkłady: C – cyan (błękitny), M – magenta (purpurowy), Y – yellow (żółty), BK – key colour (kolor główny, czyli czerń). Łącznie takie wkłady mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! Ostateczna cena jest oczywiście zależna od typu posiadanej drukarki, jakości druku, jaką chce się uzyskać oraz pojemności kartridżów.

Czy każdy musi jednak wydać aż tyle pieniędzy na zwykły wkład? Producent żywo zachęca do kupna oryginalnych tonerów do drukarek HP. Na stronie głównej marki można znaleźć zapewnienia, że wyłącznie te produkty gwarantują pełną kompatybilność ze sprzętem, najwyższą jakość oraz wydajność. Jako dodatkowy argument firma HP przedstawia ekologiczny sposób wykonania. Czy jednak strona producenta jest jedynym miejscem, w którym można je kupić? I czy na pewno musisz korzystać z oryginałów?

Jak zaoszczędzić na kupnie tonerów do drukarek HP?

Graficy, architekci czy drukarze przykładają największą wagę do jakości druku. Wiele urządzeń poligraficznych jest jednak wykorzystywanych do bardzo praktycznych, przyziemnych celów. W biurach czy urzędach każdego dnia głównie drukuje się dziesiątki prostych, czarno-białych dokumentów. W domach prywatnych również urządzenie to wykorzystuje się do notatek, list zakupów, pism urzędowych itp. Do takich celów najzupełniej wystarczą zwyczajne, czarne tonery do drukarek HP. Co jednak w sytuacji, gdy jednak kolory się przydają? Jeśli nie zależy Ci na absolutnie najlepszej jakości wydruku, śmiało możesz sięgnąć po tzw. zamienniki. Są one idealnie dostosowane do określonych modeli drukarek. Dają także rezultaty, które dla laika są nie do rozróżnienia od wydruków oryginalnych. Przy tym kosztują o kilkaset złotych mniej! W Sieci można znaleźć wiele korzystnych opcji, a także duży wybór oryginalnych tonerów do drukarek HP w hurtowych cenach.

Gdzie zamówić tonery?

Jeśli mimo wszystko zależy Ci na oryginalnych tonerach do drukarek HP, nie kupuj ich ze strony głównej producenta. W Internecie można znaleźć wiele witryn z asortymentem tego typu, jak np. serwis TonerPartner. Na takich stronach znajdują się zarówno oryginały w promocyjnych cenach, jak i świetnej jakości zamienniki. Nawet jeśli nie zna się pełnej specyfikacji potrzebnego komponentu, można odnaleźć go np. po nazwie drukarki. W ten sposób nawet osoby pierwszy raz dokonujące tego zakupu bez problemu sobie poradzą. Nie ma sensu przepłacać za wkłady! Zamawiając online oryginalne lub zamienne tonery do drukarek HP możesz zaoszczędzić od kilkunastu do kilkuset złotych!

Tonery do drukarek HP to spory wydatek, ale wcale nie trzeba płacić tyle, ile żąda tego producent. Zrezygnuj z zamawiania wkładów z jego strony głównej! Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć o wiele tańsze wersje zamienne lub promocyjne w Internecie. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here