Jakie śruby ze stali nierdzewnych są chętnie stosowane przez fachowców?

Często wybierane, w sklepach internetowych albo stacjonarnych z takim asortymentem, są obecnie śruby wykonane ze stali nierdzewnej. Jaka jest charakterystyka takich elementów łączących lub regulujących? Co, poza śrubami, także szybko znika ze sklepowych półek?

Charakterystyka śrub ze stali nierdzewnej

Nie bez powodu śruby wykonane z takiego właśnie komponentu, jak stal nierdzewna są chętnie kupowane przez współczesnego Klienta, który liczy na odpowiednią jakość oraz uniwersalność. Między innymi produkty z tej grupy są bardzo odporne na korozję. Odpowiada za to cienka, trwała warstwa tlenku chromu. Produkty wykonane przy użyciu stali nierdzewnej, a są to nie tylko śruby, o czym dowiecie się później, cechują się także korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi – ta zaleta jest wykorzystywana w coraz większej ilości branż. Dodatkowo specjaliści doceniają możliwość recyklingu, łatwą obróbkę, łatwe czyszczenie itd. Nie bez znaczenia jest fakt, że produkty powstałe przy użyciu stali nierdzewnej są żarowytrzymałe, a także posiadają elegancki, nowoczesny wygląd.

Często stosowane śruby

W tym gronie znajdują się między innymi śruby sześciokątne z niepełnym gwintem. Posiadają one oznaczenia DIN 931/ISO 4014/PN 82101, które generalnie warto zapamiętać, aby bez kłopotów handlować na przykład z podmiotami zagranicznymi. Często wykorzystywane są także śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym, śruby sześciokątne z pełnym gwintem oraz śruby imbusowe. Wszystko dlatego, że produkty tego typu mają wyżej wymienione zalety, a także są bardzo uniwersalne. Na skutek tego znajdują zastosowanie w różnych branżach.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-7991-iso-10642-lbem-stozkowym-gniazdem-szesciokatnym/

Popularne są nie tylko śruby – co jeszcze?

Ze stali nierdzewnej wykonywane są nie tylko śruby, ale także inne elementy. To na przykład podkładki, nity, wkręty, pręty gwintowane itd. Do tego grona zaliczamy także rozmaite nakrętki. Elementy sześciokątne, charakteryzowane przez normy DIN 934/ISO 4032/PN 82144 posiadają metryczny, drobnozwojny rodzaj gwintu oraz występują w czterech różnych klasach wytrzymałości mechanicznej (jest ona określana cyframi 5, 8, 10, 12). Należy zwrócić uwagę na fakt, że nakrętki sześciokątne są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Powstają nie tylko ze stali nierdzewnej A2 (INOX) – do produkcji używa się także na przykład stali węglowej, mosiądzu, poliamidu lub stali kwasoodpornej A4-80. Są często stosowane w przemyśle, budownictwie (przy różnych konstrukcjach stalowych), a także w branży motoryzacyjnej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułpodatek umowa o dzieło
Następny artykułBiznes dla kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here