kabina prysznicowa

Jeśli wyposażenie łazienki jest źle dobrane lub jest niskiej jakości grozi to szybkim jego zużyciem i zbędnymi wydatkami. Projektant wnętrz z Warszawy radzi jakich błędów unikać przy wyborze kabiny prysznicowej.

Nieodpowiednie drzwi

System rolkowy drzwi przesuwnych uważany jest za najbardziej ergonomiczny. Kupując lub zamawiając zwróć uwagę na wytrzymałość konstrukcji: musi być sztywna, stabilna i gładko się przesuwać.

Gumowane metalowe rolki wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, po których poruszają się drzwi, wytrzymają dłużej niż te wykonane z plastiku.

Jeśli masz przestronną łazienkę, postaw na trwałe drzwi wahadłowe. Wymagają więcej miejsca podczas otwierania, ale drzwi nie wyskoczą z torów, jeśli użyjesz zbyt dużo siły. Drzwi składane są mniej trwałe, więc nie wybieraj ich, jeśli nie masz pewności co do niezawodności producenta.

Kabiny – kapsuły

Nieporęczne modele z plastikową obudową i sufitem to przestarzałe rozwiązanie, z którego projektanci wnętrz nie korzystają w swoich projektach. Faktem jest, że oprócz przestarzałego wyglądu, produkty zajmują więcej miejsca niż proste i minimalistyczne szklane kabiny.

Podczas montażu zdarza się że, kabina „zjada” 10 cm z każdej strony, zmniejszając powierzchnię użytkową łazienki dlatego zwróć na to uwagę.

Z biegiem czasu niedrogie modele plastikowe zaczynają skrzypieć i żółknąć, szybciej się łamią i wymagają specjalnej pielęgnacji.

Wykonane na zamówienie modele ze szkła hartowanego są bardziej estetyczne, bezpieczne i łatwe w czyszczeniu.

Szkło bez powłoki przeciw zabrudzeniom

Jak usunąć kamień? Do produkcji szkła firmy stosują specjalną kompozycję hydrofobową nakładaną na powierzchnię. Jeśli zdecydujesz, że to strata pieniędzy, później wydasz więcej energii na czyszczenie.

Faktem jest, że powłoka przeciw zabrudzeniom nie pozwala kroplom osiadać na szkle, dlatego zanieczyszczenia z twardej wody nie pozostawiają kamienia na przezroczystych ścianach kabiny. Z biegiem czasu powłoka się zużywa, ale zanim to nastąpi oszczędza dużo energii. Powłokę można uzupełniać za pomocą specjalnych preparatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projektowaniu łazienki może Cię też zainteresować artykuł projektanta wnętrz:  Projekt łazienki.

Brak półek

Wybierając kabinę, zwróć uwagę na organizację przechowywania, ponieważ podczas procedur higienicznych będziesz musiał gdzieś powiesić myjki i włożyć mydło i szampon. Umiejscowienie półek należy przemyśleć na etapie remontu czy wykończenia, aby np. wykonać niszę w ścianie.

Ale nawet jeśli kupiłeś kabinę bez systemu przechowywania, możesz naprawić ten błąd, kupując wiszące półki lub haczyki, które nie wymagają wiercenia w ścianach wyłożonych płytkami ceramicznymi.

Dążenie do funkcjonalności

Mowa o opcjonalnych dodatkach: głośnikach stereo, hydromasażu, kilku rodzajach trybów natrysku i różnym oświetleniu. Większość profesjonalistów radzi porzucić niepotrzebne dodatki na rzecz dobrej jakości baterii i różnych strumieni prysznica. Pomoże Ci to zrelaksować się, nabrać siły i uniknąć zwiększonego stresu sensorycznego.

Kabiny z wieloma dodatkowymi funkcjami są nie tylko droższe, ale także trudniejsze do naprawy. Możesz ich używać rzadziej niż początkowo sądziłeś.

Oszczędności na bateriach

Wysokiej jakości kolumna prysznicowa jest droga: kuszące jest wybranie bardziej budżetowego akcesorium. Ale ta opcja grozi szybką awarią, wyciekami, słabym ciśnieniem wody i niemożnością kontrolowania temperatury wody.

Problem polega na tym, że instalacja nowej baterii może wymagać usunięcia płytek. Wybierając kabinę, preferuj sprawdzone modele od niezawodnych producentów.

Śliska podłoga

Kupując kabinę zwróć uwagę na podłogę- kupując produkt z gładkim dnem w celu zaoszczędzenia pieniędzy narażasz się na ryzyko. Brodziki akrylowe i stalowe są niedrogie, ale to one najczęściej nie mają dna antypoślizgowego.

Powierzchnia antypoślizgowa nie pozwoli Ci upaść: wystarczy gotowy produkt wykonany z ceramiki lub sztucznego kamienia. Ważne jest, aby brodzik wytrzymał duży ciężar i nie uginał się pod naciskiem.

Łazienkę można optycznie powiększyć o brodzik wykonany z mozaiki lub płytek w kolorze podłogi.

Dzięki tym kilku poradom zaoszczędzisz swój czas i pieniądze w trakcie i po remoncie, a kabina posłuży na długo.

Może Cię też zainteresować artykuł http://www.zyrardowianka.pl/jak-zaprojektowac-swoja-wymarzona-kuchnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here