Po czym poznać nowoczesne konto firmowe?

Stoisz przed wyborem rachunku dla przedsiębiorstw? Decyzja nie należy do łatwych, ponieważ oferty banków są bardzo zbliżone. Jakie zatem kryteria powinno spełniać nowoczesne konto firmowe? Sprawdzamy.

Chociaż w Polsce nie ma odgórnych przepisów nakazujących prowadzenie rachunku dla jednoosobowych działalności (może to być konto osobiste), warto go założyć. Konto firmowe niesie za sobą wiele korzyści – niezależnie od tego czy chodzi o małego przedsiębiorcę czy o potężną korporację. Aby jednak podjąć słuszną decyzję, warto poznać kilka czynników wpływających na przewagę jednej oferty nad pozostałymi.

Nowoczesne konto firmowe, czyli jakie?

Nowoczesne konto firmowe powinno spełniać oczekiwania i potrzeby współczesnych przedsiębiorców. Chodzi już nie tylko o atrakcyjne warunki rachunku, ale również o łatwy dostęp do środków i stały pogląd salda – w dowolnym momencie.

  • Niskie opłaty za prowadzenie rachunku

Niektóre banki pobierają nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie za prowadzenie konta firmowego. Szukaj więc takich ofert, które charakteryzują się niskimi prowizjami lub ich całkowitym brakiem. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz – nawet kilkaset złotych w skali roku.

  • Internetowy dostęp do rachunku

Przedsiębiorcy chcą mieć stały wgląd w stan firmowych finansów, dlatego internetowy dostęp do rachunku jest koniecznością. Dzięki temu – po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego – będą mogli na bieżąco monitorować saldo. To bardzo wygodne, ponieważ pozwala na kontrolowanie pieniędzy w dowolnym miejscu na świecie i o dowolnej porze – niezależnie od funkcjonowania placówki bankowej.

  • Opłaty za przelewy standardowe

Wiele banków pobiera opłaty za standardowe przelewy (z wyłączeniem przelewów do ZUS czy US). Jeśli przedsiębiorca każdego miesiąca dokonuje wielu transakcji, wydatki z tego tytułu mogą urosnąć do dużej kwoty. Nie jest to jednak standardem, czego przykładem jest Konto Firmowe w Toyota Banku. Tam przedsiębiorca otrzymuje 1000 darmowych przelewów internetowych miesięcznie (w tym przelewy do ZUS i US).

  • Dostęp do produktów bankowych na atrakcyjnych warunkach

Nowoczesne konto firmowe powinno dawać dostęp także do produktów bankowych proponowanych na korzystnych warunkach. Lokaty długoterminowe, depozyty overnight czy linie kredytowe – oto, czego potrzebują współcześni przedsiębiorcy.

Rachunek firmowy – dlaczego warto?

Konto dla klientów biznesowych – szczególnie dla osób prowadzących jednoosobową działalność – pozwala na oddzielenie finansów firmowych od prywatnych. Dzięki temu można mieć większą kontrolę nad środkami – z opcją precyzyjnego analizowania przychodów i kosztów. To z kolei daje możliwość przeznaczania nadwyżek kapitału na inwestycje itp.

Rachunek firmowy to także przydatne narzędzie, które pozwala na uzyskanie kredytów przy minimalnym formalnościach. Bank nie będzie potrzebował dodatkowych dokumentów finansowych – zdolność kredytową wyliczy na podstawie wpływów na konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here