stolarz

Wciąż jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy. Okazuje się, że w przypadku takiego zawodu bezrobocie nie istnieje. Niemniej jednak pracodawcy posługują dobrych fachowców, którzy będą charakteryzowali się z solidarnością oraz fachem w ręku. Jeżeli posiadamy wszystkie te umiejętności i jesteśmy zawodowymi stelażami, to z pewnością zastanawiamy się gdzie i w jakiej formie możemy znaleźć pracę? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście proste! Jednak decyzja czy wybrać pracę na etacie czy założyć własną firmę nie jest już taka oczywista.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/stolarz-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możemy znaleźć pracę jako stolarz?

W dużym stopniu będzie zależało do od specjalizacji, którą posiadasz. Statystycznie rzecz biorąc podstawowym miejscem pracy stolarza jest stolarnia, fabryka mebli, pracownia konserwacji zabytków czy też firma budowlana. Stolarz może pracować przy montażu mebli na budowie, wkładaniu ich w salonach meblowych, ani kiedy w firmach specjalizujących się wyłącznie na prawą oraz renowacja starych mebli.

Do pracy stolarza będą należały również czynności takie jak modyfikacje szafek, bułek czy krzeseł. Jako dobry stolarz w firmie czy w fabryce będziemy pracować również w miejscach, które po prostu obsługiwane są taśmowo. Musimy jednak posiadać pojęcie na temat materiałów oraz rodzajów drewna i posiadać odpowiedni fach w ręku.

Własna firma stolarska

Nie ma co ukrywać, że jest to dosyć ryzykowna formę zatrudnienia. Założenie własnej firmy wiąże się bowiem z odpowiedzialnością i pewnym ryzykiem. Również spore wyzwanie, ale jeżeli podołamy rynkowi i biurokratycznych wymaganiom, to będziemy w stanie zarobić naprawdę spore pieniądze.

Aby otworzyć profesjonalnie wyposażony warsztat stolarski, nie wystarczy jedynie sprzęt lokal oraz umiejętności. Potrzebujemy również pozytywnej decyzji od powiatowego inspektoratu sanitarnego, pozytywnej opinii straży pożarnej oraz decyzji dotyczącej założenia działalności gospodarczej.

Dopiero po przejściu wszystkich tych etapów możemy nazwać siebie samych szefem. To my decydujemy a w formie oraz w zakresie działalności. Sami musimy jednak zadbać o reklamę, zamówienia oraz utrzymanie warsztatu w ryzach.

Zobacz też: http://www.flapjack.pl/stanie-zarobic-stolarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here