Biznes dla kobiet

Praca na etacie bywa męcząca, dojazdy w konkretne miejsce, praca przez określoną liczbę godzin. A przede wszystkim szybkie wypalenie zawodowe spowodowane powtarzalnością wykonywanych obowiązków. Dodatkowo zwykle nie chcemy pracować dla kogoś ponieważ panuje utarte przekonanie, iż praca na tak zwany własny rachunek bardziej się opłaca. Często przeszkodą w karierze jest sprawowana opieka nad dzieckiem lub osobą z niepełnosprawnością. Rodzi to oczywiście chęć otworzenia własnego biznesu. Nie jest to jednak takie proste jakby się zdawało ponieważ kluczem do sukcesu jest otworzenie takiego biznesu, który wypełni jakąś niszę lub będzie oferował na tyle wyjątkowe przedmioty by mogły się one obronić i wyjść przed szereg miliona podobnych rzeczy.
Szczególnie ważną gałęzią przedsiębiorstwa staje się ostatnimi czasy biznes dla kobiet. Żony, mamy, kobiety samotne, a nawet babcie pragną podjąć ryzyko i założyć własną firmę. Najważniejszy jest oczywiście pomysł oraz jego dopasowanie do zainteresowań. Wiadomo przecież że najlepsza praca to taka, która sprawia nam przyjemność, wtedy bowiem nie czujemy przymusu robienia czegoś i nie zniechęcamy się tak łatwo.
Obecnie świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju mobilne salony kosmetyczne. Panie coraz częściej wolą by to fryzjerka, makijażysta, masażystka czy manikiurzystka przyjechała do nich. Ten biznes może okazać się wyjątkowo dochodowy, jednak warunkiem jest posiadanie umiejętności na najwyższym poziomie ponieważ konkurencja na rynku jest naprawdę duża. Ponadto jeśli zdecydujemy się wybrać ten pomysł to musimy starannie dobierać używane kosmetyki, zdecydowanie muszą one być z najwyższej półki. Dla przykładu wykonujemy manicure hybrydowy, oczywistym jest że ma się on trzymać jak najdłużej, zatem podstawą będzie wybór najlepszych baz, lakierów, lampy itd. Dlaczego? Dlatego że klientka wróci tylko wówczas, gdy usługa będzie spełniała oczekiwania, jeśli nie następnym razem skorzysta z usług kogoś innego.
Dbanie o urodę to kategoria numer jeden w pomysłach na kobiecy biznes. Natomiast zaszczytne drugie miejsce zajmuje oczywiście moda. Oto kilka najlepszych propozycji:
– własny sklep – dość kosztowny na starcie, ponieważ trzeba zainwestować sporo pieniędzy w towar oraz reklamę. Zmniejszyć wydatki można zaczynając od sklepu internetowego;
– porady zakupowe (stylistka) – jest to opcja dla osób lubiących śledzenie obecnych trendów i doradzanie innym. Nim zdecydujemy się na taki biznes warto najpierw niejako przetestować swoje umiejętności na znajomych, rodzinie, bliskich;
– Videoblog – cieszy się coraz większym zainteresowaniem dlatego należałoby pomyśleć o czymś unikatowym. Może każdy odcinek zakończony metamorfozą innej kobiety, o innych kształtach, proporcjach.
Trend, jaki obecnie panuje na rynku sprzedażowym daje szanse również tym paniom, których pasją jest rękodzieło. Masowe produkcje wychodzą z mody, dlatego jeżeli tworzymy coś unikatowego np. na szydełku, drutach lub robimy coś z surowców wtórnych to należałoby się zastanowić nad sprzedażą naszych wyrobów na szeroką skalę. Wystarczy odpowiednia reklama (oraz oczywiście wysokiej jakości produkty) by odnieść sukces.
Kiedy już zdecydujemy się w jakiej branży chcemy działać i co chcemy robić, trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach dotyczących zakładania firmy.
Krok pierwszy to wybór formy prawnej naszej firmy: działalność jednoosobowa, spółka akcyjna, spółka komandytowa, rodzajów jest wiele. Nasz wybór wpłynie na koszta prowadzenia działalności. Dlatego warto wnikliwie przeanalizować wszystkie opcje. Kolejne kroku to:
– wybór formy opodatkowania (tę kwestię należy przedyskutować z biurem rachunkowym, księgowym);
– kod PKD – określenie rodzaju wykonywanych usług;
– rejestracja w CEIDG ( Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) – wniosek można złożyć stacjonarnie lub poprzez stronę internetową;
– konto bankowe;
– pieczątka firmy;
– logo, reklama.
Zatem samo założenie firmy tylko z pozoru wydaje się być trudne, w rzeczywistości najbardziej skomplikowane jest podjęcie decyzji jaki biznes rozkręcić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here