Prąd dla jednoosobowej działalności gospodarczej - zobacz co musisz wiedzieć!

Wszystkim operatywnym przedsiębiorcom zależy na tym, aby pozyskać tani prąd dla firm, ponieważ jest on w praktyce droższy od prądu, jaki używamy na co dzień w gospodarstwie domowym.

Osoby prowadzące  firmę w domu często zastanawiają się nad możliwością korzystania z prądu domowego, dzięki czemu mogliby zaoszczędzać koszty, jakie niesie ze sobą energia elektryczna. Czy istnieją specjalne taryfy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w domu? Tak, zatem sprawdź, co na ten temat warto wiedzieć!

Taryfa „G” i jej atuty

Taryfa „G” jest ekonomicznym rozwiązaniem na tani prąd dla firm prosperujących w zaciszu gospodarstwa domowego. Korzystać z nich mogą także instytucje publiczne, typu hospicjum, dom dziecka czy obiekty kultu religijnego. To, czy z ulgi skorzystać może jednoosobowe przedsiębiorstwo, w dużej mierze zależy od dostawcy prądu, u którego zarejestrowano całą działalność. Zazwyczaj panuje niepisana zasada, że dopóki w miejscu naszego zamieszkania nie przyjmujemy klientów, a do tego nie prowadzimy żadnego rodzaju fizycznej sprzedaży, możemy korzystać bez przeszkód z taryfy „G”. Jeśli działalność gospodarcza zarejestrowana została pod innym adresem, niż ten, pod którym mieszkamy, musimy korzystać z prądu przeznaczonego dla obiektów przemysłowych.

Tanie taryfy dla wszystkich przedsiębiorców

Wszyscy przedsiębiorcy rozpoczynający prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej w lokalu użytkowym powinni skorzystać z taryfy z serii „C”. Wybiera się taryfę C11 lub C12. Charakteryzuje je:

– mała moc umowna

– stała wartość mocy, nieprzekraczająca 40 kW

– w przypadku C11 – jedna stawka w ciągu doby, przy C12 – energię rozlicza się w oparciu o stan zużycia prądu w „godzinach szczytu” oraz poza nimi

Przed wyborem najlepszej opcji dla przedsiębiorcy, trzeba ustalić, jak prowadzona będzie nasza działalność i czy będzie możliwe zmienić tryb pracy w ten sposób, aby wszelkie urządzenia pobierające energię elektryczną mogły pracować poza „godzinami szczytu”. Jeśli się to uda, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy będzie więc taryfa C12. W innym przypadku powinniśmy zdecydować się na taryfę C11.

Zmień dostawcę prądu i ciesz się niższymi opłatami za energię w domowej firmie!

Jeśli nie jesteś zadowolony z działań dotychczasowego dostawcy energii lub dopiero rozpoczynasz działalność gospodarczą w domowym zaciszu – zgłoś się do firmy Po Prostu Energia! W kompetentny i przejrzysty sposób wyjaśnimy Ci sposoby na skuteczne i proste oszczędzenie kosztów energii z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w domowym zaciszu. Zaoszczędzić można także w sytuacji korzystania z prądu dla firm – i to w obu miejscach – tam gdzie mieszkamy oraz tam, gdzie wykonujemy naszą działalność. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here