Kamera w okularach

Technologia towarzyszy nam wszędzie, w niemal każdym aspekcie życia codziennego. Nic dziwnego więc, że na rynku pojawiły się nowe sposoby rejestrowania obrazu i dźwięku – minikamery szpiegowskie zamontowane w okularach. Jak być przygotowanym na nagranie w każdym momencie?

Ukryta kamera w okularach ma tę zaletę, że jest niezwykle dyskretna i dla niezorientowanej w sytuacji osoby będzie zupełnie niewidoczna. To znaczy, że bez wzbudzania niczyich podejrzeń i sensacji możemy zarejestrować zastany widok i towarzyszące mu dźwięki „tu i teraz”. Mogą to być zarówno okulary „zerówki”, jak i przeciwsłoneczne, możliwa jest również wymiana ich szkieł, jeśli potrzebne są te korekcyjne. 

Okulary z kamerą HD – dla kogo?

Tego typu sprzęt polecany jest w szczególności profesjonalistom, którzy zawodowo zajmują się zbieraniem dowodów, np. detektywom rozpracowującym nieuczciwych partnerów biznesowych, życiowych itp. swoich klientów. Wysoka rozdzielczość tak otrzymanego obrazu oraz szeroki kąt widzenia miniobiektywu pozwalają na dostrzeżenie wielu niezbędnych szczegółów do tego, by pomyślnie rozwiązać sprawę. Okulary z kamerą HD to ponadto gwarancja niezawodności – sprzęt ten jest niezwykle lekki, ale też wydajny (długi czas działania) i wytrzymały np. na spadki z wysokości czy wielokrotne użytkowanie. 

Okulary przeciwsłoneczne z kamerą 

Nie może być już nic bardziej dyskretnego do nagrywania niż ukryta kamera w okularach przeciwsłonecznych. Nie dość, że sprzęt rejestrujący obraz i dźwięk schowany jest w poręcznym, niewzbudzającym podejrzeń akcesorium, to do tego jeszcze osoba je nosząca zakrywa zupełnie swoje oczy. W ten sposób całkowicie może ona nie zwracać na siebie uwagi, siedząc w pobliżu obserwowanego „obiektu”. 

Aby móc zarejestrować bieżący obraz i dźwięk, wystarczy nadusić specjalny guziczek zamieszczony na jednym z nauszników (wystarczy do tego dyskretny ruch ręką, „poprawiający” okulary na nosie). W ten sam sposób możemy również zakończyć pracę tego miniurządzenia. Kamera w okularach nie jest więc niczym skomplikowanym, do używania czego wymagane byłyby specjalne umiejętności czy przygotowanie techniczne. Następnie za pomocą USB możemy przenieść nagranie na ekran komputera. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here