Najważniejsze zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED staje się coraz powszechniejsze – jest energooszczędne i nie jest obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Nowoczesna technologia LED

Przede wszystkim warto wiedzieć, że oświetlenie LED to inna technologia niż oświetlenie tradycyjne, a nawet rewolucja oświetleniowa. Diody wykorzystują zjawisko elektroluminescencji – energia z prądu jest od razu zamieniana w światło. Rozwiązanie to ma wiele zalet i jest coraz powszechniej stosowane w domach, biurach itd. – do wyboru są m.in. taśmy LED, plafony, panele LED itd. Diody LED z powodu swoich zalet przebojem zyskują coraz większą popularność na rynku.

Podstawowe zalety oświetlenia LED

Energooszczędność. Główną zaletą technologii LED jest energooszczędność. Mimo że żarówki ledowe kosztują więcej, są znacznie bardziej wydajne i pobierają mniej energii, co oznacza tańszą eksploatację. Stosując moduł LED w domu czy taśmy LED w biurach, można dużo zaoszczędzić – w przemyśle i na dużych powierzchniach aż do 80 proc.

Przyjazne dla środowiska. Moduł czy taśma LED to również lepsze rozwiązanie niż tradycyjne źródła światła z punktu widzenia ekologii. Diody tego typu pobierają mniej energii i nie emitują ciepła. Co równie ważne, do ich produkcji nie jest używana rtęć czy inne substancje o działaniu niepożądanym dla środowiska naturalnego.

Długi czas pracy. Żarówki LED wyróżnia długi czas eksploatacji – w tym samym czasie należałoby zużyć około 15-30 tradycyjnych modeli. Wydajność to jedna z najważniejszych cech oświetlenia LED.

Lepsza jakość. Diody LED oraz żarówki tradycyjne świecą światłem o widmie ciągłym, ale wyróżnia je wyższy wskaźnik oddania barw. Poza tym emitują one ściśle skoncentrowane światło. Na uwagę zasługuje też oferowana przez nie jakość światła – jest ona znacznie lepsza niż żarówek tradycyjnych, co ma ogromne znaczenie zarówno w domu, jak i w biurze, sali konferencyjnej itd. Warto dodać, że większy jest także zakres temperatur barwowych do wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here