Opiekowanie się dziećmi

Życie każdego z nas zmienia się raz na jakiś czas nie do poznania. Przechodzimy bowiem kolejne etapy dojrzewania i zaczyna do nas docierać, że życie ma większy sens, niż myśleliśmy. Pierwszym ważnym etapem w życiu jest z pewnością chwila, w której urodzi nam się pierwsze dziecko. Jest to moment zwrotny dla wielu par, ale też dla każdej osoby z osobna. W naszym życiu pojawia się bowiem ktoś, kto jest w pełni uzależniony od naszego czasu i kocha nas bezgranicznie. To podobna sytuacja jak z małym pieskiem, którego dostajemy i który to oddaje nam całych siebie, a my karmimy go i wychodzimy z nim na liczne spacery.

Z dzieckiem jest podobnie, ale dużo trudniej, bowiem spada na nas ogromna odpowiedzialność i musimy wznieść się na wyżyny dojrzałości. Często bywa tak, że dziecko rodzi się bardzo młodym osobom, które niestety nie planowały ciąży, ale przytrafił im się moment nieuwagi i stało się. Wtedy powinniśmy jak najbardziej pomóc takim osobom i przekazać im kilka ważnych rad. To przecież oczywiste, że dziewczynka w wieku 18 lat nie ma jeszcze instynktu matki i dopiero weszła w dorosły wiek, a już spada na nią odpowiedzialność w postaci wychowania potomka. W takich sytuacjach najczęściej pomaga rodzina i mama staje się niespodziewanie babcią, która spędza z dzieckiem bardzo dużo czasu.

Takie sytuacje trzeba po prostu zaakceptować, gdyż jest to samo życie i jeśli powiedziało się A, to trzeba także powiedzieć B. Urlop opieka nad dzieckiem, to myśl która pojawia się od razu w naszej głowie, gdy dowiemy się, że jesteśmy w ciąży. Jak zapytać szefa, jak zareaguje, czy nie wyrzuci nas z pracy. Pojawia się mnóstwo pytań, które musimy przetrawić na spokojnie i podjąć ważne decyzje. Jeśli byliśmy bardzo ważnym ogniwem w naszej firmie, to szef nie powinien nas zwolnić i mamy ogromne szanse na to, że po urlopie macierzyńskim, który jest przecież płatny, wrócimy do pracy. Jeśli jednak szef podejmie decyzję o zwolnieniu, to z pewnością dostaniemy jakiś zasiłek i nie zostaniemy na lodzie.

W kryzysowych sytuacjach pomoże nam z pewnością rodzina i ktoś bliski, więc świat na pewno się nie zawali. Młode małżeństwa posiadające dziecko, mogą także starać się o mieszkania w dużych miastach. Jest kilka specjalnie uruchomionych programów dla par, które wspierają szczególnie takie osoby, które mają bardzo ciężką sytuację materialną. Często jednak wstydzimy udać się do urzędów i zapytać czy jest szansa ubiegać się o takie mieszkanie i czy przysługuje nam ono. Jednak kto pyta nie błądzi i powinniśmy obudzić w sobie zmysł, który pomoże nam przetrwać ciężkie sytuacje. W obecnych czasach sukces osiągają bowiem Ci, którzy nie wstydzą się zapytać i zaciekawić się tym, co im się należy.

Polacy to jednak z reguły bardzo nieśmiali ludzie i wolą żyć na bardzo niskim poziomie, niż zapytać się o pomoc i spróbować dać sobie podać rękę. Oczywiście ciąża nie zawsze musi wypadać w czarnych kolorach i 90% par planuje ciąże i zachodzi w nią świadomie. Informacja przekazana przez żonę w stronę męża, czyli sławne słowa o tym, że jest w ciąży, to jedna z piękniejszych chwil w związku. Zaraz po tym komunikacie zaczyna się już wertowanie stron internetowych i powolne szykowanie się do tego, co będzie za 9 miesięcy. Czas leci bowiem bardzo szybko i dana para nie zdąży się nawet obejrzeć, a dziecko będzie już w drodze.

Pierwszym obowiązkiem będzie wygodny wózeczek do wożenia maleństwa, który będziemy musieli kupić w sklepie, lub być może uda nam się go dostać od starszego rodzeństwa, czy znajomych, którzy wymienili już wózek na większy. Zakupów i transakcji związanych z dzieciakami można dokonywać bardzo często w internecie, gdyż w sieci powstało mnóstwo grup, na których to matki wymieniają się różnymi przyrządami. Ma to na celu przede wszystkim nieprzepłacanie i oszczędzenie wielu cennych pieniędzy. Oczywiście nikt nie ma zamiaru wymieniać się, bądź kupować używanych rzeczy, na których może być dużo zarazków. Ale czasem po prostu szkoda, by niektóre zabawki czy zalegające w domu kaszki się zmarnowały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here