Firma Lema to polski producent paleciaków elektrycznych, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości wózków paletowych. Urządzenia te przyczyniają się do poprawy efektywności, bezpieczeństwa i wygody pracy. Są łatwe w obsłudze, ponieważ sterowanie odbywa się za pomocą prostych i intuicyjnych elementów, jak uchwyty sterownicze i przyciski. Dzięki napędowi elektrycznemu, paleciaki umożliwiają szybkie przemieszczanie ciężkich palet i ładunków. Są wyposażone w różne funkcje bezpieczeństwa, do których należą hamulce, sygnalizatory dźwiękowe, systemy antykolizyjne. Paleciaki elektryczne znacznie zmniejszają wysiłek fizyczny wymagany do przenoszenia i manewrowania paletami. Dzięki elektrycznemu napędowi, operatorzy nie muszą wykonywać ciężkich prac fizycznych.

Paleciaki elektryczne marki Lema są dostępne w różnych modelach i konfiguracjach, co pozwala na dostosowanie ich do konkretnych potrzeb i zastosowań. Oferowane są różne rozmiary wideł, pojemności udźwigu i opcje dodatkowe, jak podnoszenie na wysokość czy przesuwanie wideł, co zwiększa ich wszechstronność i możliwość dostosowania do indywidualnych wymagań.

Wózek paletowy elektryczny TE 18

Paleciak szczególnie polecany w miejscach , w których pracują kobiety, ponieważ umożliwia transport towarów praktycznie bez użycia siły. Jest wyposażony w elektryczną jazdę i ręczne podnoszenie towarów. Duże wrażenie na użytkownikach robi jego bezobsługowa bateria żelowa, a sam paleciak jest wyposażony we wbudowaną ładowarkę, dzięki której baterię można ładować w dowolnym miejscu.

Wózek paletowy elektryczny TE 18 (udźwig 1800 kg; widły 1150 mm)
Wózek paletowy elektryczny TE 18 (udźwig 1800 kg; widły 1150 mm)

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-elektryczny-te-18-udzwig-1800-kg-widly-1150-mm-elektryczna-jazda-i-reczne-podnoszenie.html

Jest to solidny i profesjonalny wózek, który wytrzyma wiele lat bezustannej pracy, a dzięki oryginalnym wymiarom może wspierać użytkowników w każdej przestrzeni, nawet w małych lub wąskich magazynach. Posiada stacyjkę z kluczykiem, dzięki czemu nie uruchomi go nikt, kto nie ma do tego uprawnień. I najważniejsze: paleciak elektryczny TE 18 jest bardzo bezpieczny dzięki brzusznemu hamulcowi bezpieczeństwa i wyłącznikowi bezpieczeństwa, zwanemu „czerwonym grzybkiem”, który odcina zasilanie w sytuacjach niebezpiecznych.

Wózek paletowy elektryczny LCX 15E

Ten paleciak zdecydowanie sprawdza się w dużych magazynach, ponieważ rozwija dość sporą prędkość, ale jednocześnie wyposażony jest w przycisk ograniczenia prędkości, a także w tryb pracy szybki – wolny. Zwyczajowo zwany tryb „wolny żółw” pozwala na precyzyjne i delikatne operowanie i wózkiem i towarem. Zmieniając położenie dyszla można płynnie regulować i redukować prędkość. Paleciak elektryczny LCX 15E został skonstruowany z myślą zarówno o osobach lewo-, jak i praworęcznych. Posiada dyszel z podwójnym zestawem przycisków po obu stronach. Posiada koło balansowe, dzięki czemu można zniwelować  drgania czy wibracje podczas rozładunku i jazdy. A dodatkowe koła obrotowe stabilizują wózek na zakrętach.

Wózek paletowy elektryczny LCX 15E
Wózek paletowy elektryczny LCX 15E

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-elektryczny-lcx-15e-15-800-udzwig-1500-kg-widly-800-mm-elektryczna-jazda-i-podnoszenie-zelowa-bateria.html

To również bezpieczny paleciak wyposażony w brzuszny hamulec i „czerwony grzybek” odcinający zasilanie. Ponadto silnik przestaje pracować, kiedy dyszel znajdzie się w ekstremalnej pozycji. Wózek został wyposażony w wyświetlacz LCD z licznikiem motogodzin i wskaźnikiem rozładowania akumulatora. Można go szybko naładować, dzięki zewnętrznej ładowarce. Dużą zaletą paleciaka jest wysoko osadzony, bezszczotkowy silnik, dzięki czemu wózek nie zbiera kurzu, zanieczyszczeń, ziemi, wody podczas pracy.

Paleciak elektryczny LCX 15E świetnie sprawdzi się w pracy w dokach załadunkowych dzięki możliwości pokonywania wzniesień 5/10% zarówno z ładunkiem, jak i bez. Wyposażony w bezobsługowy akumulator żelowy AGM 24V/65Ah może długo i wytrwale pracować. Warto i w tym wypadku pomyśleć o dodatkowej baterii, aby nie tracić czasu na postój podczas ładowania.

Wózek paletowy elektryczny LCX 18/1000

Ten paleciak zdecydowanie polecany jest do pracy na samochodach. W zależności od sytuacji może pracować w trybie „szybkim” lub „wolnym”. Jest niezwykle prosty w obsłudze i nie wymaga użycia siły przez użytkownika. Jest wyposażony w pojemną, bezobsługową baterię i licznik motogodzin. Może pracować w wąskich korytarzach magazynowych. Posiada wbudowaną diodę, pokazującą poziom naładowania oraz prostownik, dzięki któremu baterię można w łatwy sposób naładować.

Wózek paletowy elektryczny LCX 18/1000
Wózek paletowy elektryczny LCX 18/1000

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-elektryczny-lcx-18-1000-udzwig-1800-kg-widly-1000-mm-elektryczna-jazda-i-podnoszenie-polecamy-do-pracy-na-samochodach.html

Wszystkie wózki paletowe Lema charakteryzują się solidną konstrukcją, wysoką jakością wykonania i dostosowaniem do różnych zastosowań. Ich zalety obejmują nie tylko wydajność i niezawodność, ale także bezpieczeństwo i komfort operatora. Wózki paletowe Lema są projektowane z myślą o ergonomii i wygodzie użytkowania. Lema oferuje również wsparcie serwisowe i dostępność części zamiennych, co jest istotne dla utrzymania sprawnego działania wózków paletowych przez długi czas. Wybierając paleciak elektryczny warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię, dzięki której możliwe jest wyeliminowanie przestojów w pracy i wręcz nieprzerwane funkcjonowanie elektrycznego wózka paletowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here