etykiety ekologiczne

Firmy mogą dbać o ochronę środowiska naturalnego na wiele sposobów. Nawet najmniejsze detale mają tu duże znaczenie. Doskonałym przykładem są etykiety – te wykonane z eko papieru nie tylko są przyjazne dla natury, ale także wyglądają bardzo efektownie.

Etykiety w biznesie

Etykiety to jedne z najczęściej używanych druków w firmach. Są one używane między innymi do oznaczania pojedynczych produktów, a także naklejane na opakowania zbiorcze. Również umieszczane są na korespondencji i innych dokumentach.

Standardowo do produkcji etykiet stosuje się papier oraz folie w zależności od ich przeznaczenia. To materiały, które mogą przyczyniać się do nadmiernego zanieczyszczenia środowiska naturalnego – mogą pozostawiać za sobą większy ślad węglowy, długo się rozkładać, powodować nadmierną eksploatację środowiska naturalnego.

Alternatywą dla standardowych etykiet są etykiety ekologiczne, które dzisiaj cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wielu firm.

Dlaczego warto wybrać eko etykiety?

Zastosowanie etykiet ekologicznych niesie ze sobą wiele zalet, dlatego też mają one wielu zwolenników – nie tylko wśród firm, które swoją działalność koncentrują na trosce o środowisko naturalne.

Główne zalety ekologicznych etykiet to:
– zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska
– zainteresowanie nowych klientów, dla których ważna jest ekologia
– zwiększenie rozpoznawalności dzięki trosce o naturę
– budowa pozytywnego wizerunku

Rodzaje etykiet ekologicznych

Najczęściej etykiety ekologiczne produkowane są z eko papieru z odzysku. Papier poddawany recyklingowi uzyskuje wtedy drugie życie. Takie etykiety dostępne są w różnych wariantach – jako kartonikowe przywieszki, etykiety samoprzylepne z eko klejem.

Również etykiety przyjazne dla środowiska wykonuje się z wielu innych materiałów, na przykład mogą być to materiały przypominające folie, jednak wykonane z takich surowców jak skorupki jaj, skrobia, kukurydza czy bawełna ekologiczna.
Również etykiety przyjazne dla środowiska wykonuje się z wielu innych materiałów, na przykład mogą być to materiały przypominające folie, jednak wykonane z takich surowców jak skorupki jaj, skrobia, kukurydza czy bawełna ekologiczna.

Wobec tego wybranie ekologicznych etykiet na produkty jest bardzo dobrym posunięciem – nie tylko z punktu widzenia ekologii, lecz też firmy, która pragnie podwyższyć swoje zyski. W tym przypadku dbałość o środowisko naturalne oraz dążenie do lepszych wyników sprzedażowych w biznesie mogą iść ze sobą w parze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here