Zasady stosowania selektywnych środków ochrony roślin

Herbicydy przedwschodowe kontrolują kilka pierwszych rzutów kiełkujących chwastów, gdy uprawa lub pastwisko są zbyt małe, aby konkurować o przestrzeń, wodę i składniki odżywcze.

Potrzebne jest dobre planowanie, aby użyć przedwschodowych herbicydów jako skutecznej taktyki zwalczania chwastów. Konieczne jest uwzględnienie gatunków i gęstości chwastów, rodzaju uprawy lub pastwiska, stanu gleby i płodozmianu gatunków upraw lub pastwisk. Aktywność gleby i warunki środowiskowe w czasie stosowania odgrywają ważną rolę w dostępności, aktywności i trwałości przedwschodowych herbicydów. Herbicydy powschodowe zwalczają chwasty, które pojawiły się od czasu założenia uprawy lub pastwiska i można je stosować z niewielkim uszkodzeniem roślin uprawnych lub pastwiskowych. Herbicydy powschodowe zapewniają wysoki poziom zwalczania chwastów docelowych z dodatkową korzyścią w postaci poprawy jakości oraz ilości plonów. Obserwacje dokonane tuż przed aplikacją pozwalają na precyzyjne dostosowanie doboru herbicydów do chwastów obecnych na pastwisku lub roli. Czas aplikacji może być elastyczny w zależności od wielkości chwastów, etapu wzrostu upraw i warunków środowiskowych.

Niektóre herbicydy powschodowe działają przedwschodowo na późniejsze kiełkowanie chwastów. Stosowanie powschodowych herbicydów do upraw poddanych stresowi i chwastów może skutkować obniżeniem poziomu ich zwalczania i zwiększonym uszkodzeniem upraw.

uprawami

Konkurencja między uprawami jest ważna dla skutecznego zwalczania chwastów za pomocą selektywnych powschodowych herbicydów. Technika zastosowana do aplikacji musi być dostosowana do sytuacji, aby zoptymalizować kontrolę nad chwastami. Zatem dobór herbicydów o różnym sposobie działania i ich rotacja w zwalczaniu chwastów w różnych porach roku może być skuteczną metodą w przezwyciężaniu problemów oporności chwastów na herbicydy. Można również zastosować regulatory wzrostu, które powodują wyrównanie łanu – ochrona herbicydowa rzepaku. Należy zauważyć, że środki ochrony roślin są trujące i należy się z nimi obchodzić ostrożnie. We wszystkich przypadkach należy przeczytać i zapoznać się z etykietą w celu uzyskania informacji na temat konkretnych zastosowań i procedur postępowania podczas aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here