Czym kierować się przy wyborze drukarni

Trudno przecenić znaczenie marketingu we współczesnym biznesie. Ogromna, stale rosnąca liczba firm sprawia, że w niemal każdej branży rywalizacja jest zacięta. Często zwycięzcą okazuje się ten, kto lepiej poradzi sobie z promocją marki. Ażeby pokonać konkurencję i wyróżnić się na jej tle, trzeba zadbać o każdy szczegół działań marketingowych. Jednym z takich detali jest odpowiednia jakość materiałów reklamowych. Aby mieć pewność, że Twoje plakaty, banery czy dowolne inne materiały będą najwyższej jakości, musisz znaleźć odpowiednią drukarnię. Jak to zrobić?

Znajdź doświadczonych profesjonalistów

Profesjonalizm i doświadczenie to najbardziej pożądane przez klienta cechy w zasadzie każdego usługodawcy. Jednak jak sprawdzić, czy dana drukarnia to zespół profesjonalistów znających się na rzeczy? Najłatwiej dokonać tego poprzez ocenę ich dotychczasowych dokonań. Ocenę profesjonalizmu danej drukarni powinieneś rozpocząć od analizy jej portfolio. Każda szanująca się firma tego typu udostępnia na swojej stronie internetowej portfolio. Przeważnie są to zdjęcia wykonanych prac, czasami towarzyszy im również opis. Przeglądnij portfolio, a następnie zastanów się, czy chciałbyś, aby tak wyglądały Twoje materiały reklamowe. Jeśli tak, być może trafiłeś właśnie na firmę, której szukasz. Jednak zanim zdecydujesz się, aby nawiązać współpracę, lepiej sprawdź kompetencje drukarni nieco dokładniej.

Chcąc ocenić doświadczenie firmy, przede wszystkim dowiedz się, dla kogo realizowała ona zlecenia. Częściowo zdobędziesz te informacje już na etapie analizy portfolio. Niemniej zwykle w portfolio znajdują się tylko nieliczne, przykładowe prace. Niemniej jeśli drukarnia współpracuje z renomowanymi zleceniodawcami, z pewnością się tym pochwali. Zapewne na stronie głównej znajdziesz logo przedsiębiorstw, które zleciły drukarni wykonanie materiałów reklamowych. Im więcej znajdziesz tam logo renomowanych marek, tym większe możesz mieć zaufanie do danej drukarni.

Zakres usług

Z pewnością na rynku działa wiele drukarni o wąskim zakresie usług, które doskonale realizują powierzone im zadania. Zwykle jednak im szerszy zakres usług firmy, tym większe jej kompetencje. Tylko firmy odnoszące sukcesy mogą sobie bowiem pozwolić na regularne dodawanie nowych usług do portfolio. Nawet jeśli aktualnie jedyne czego oczekujesz od drukarni, to przygotowanie wysokiej jakości druku wielkoformatowego, być może niedługo będziesz potrzebował czegoś innego. Kiedy przyjdzie czas na wynajem tablicy reklamowej czy wykonanie projektu graficznego, będziesz już znał fachową firmę, która Ci w tym pomoże. Oszczędzisz w ten sposób czas, a być może otrzymasz nawet jakiś rabat.

Sprawdź Max4Media – drukarnia Grodzisk Mazowiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here