Wakacje kredytowe czy konsolidacja?

Decydując się na kredyt https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ warto zawczasu znać rozwiązania, na wypadek ewentualnych problemów z terminową spłatą zobowiązania. Co zrobić, gdy nagle zachorujesz lub stracisz pracę? Podpowiadamy.

Wakacje kredytowe

Kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji możesz skorzystać z tzw. wakacji kredytowych. Wakacje kredytowe polegają na „przerwie” w spłacaniu kredytu. Możesz z nich skorzystać jeżeli chcesz odłożyć w czasie spłatę jednej raty, ale też wtedy, kiedy chcesz zawiesić spłatę na kilka miesięcy. Wszelkie warunki omówisz z pracownikiem banku, który przedstawi ci dostępne opcje. Pamiętaj jednak, że skorzystanie z wakacji kredytowych może wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat – zostaną one doliczone do rat spłacanych w późniejszym czasie. Wakacje kredytowe mają dwa rodzaje:

– odkładasz w czasie spłatę całej raty – przez ustalony czas nie spłacasz w ogóle kredytu (wakacje kredytowe),

– nie spłacasz jedynie kapitału – przez określony czas twoja rata jest niższa, ponieważ spłacasz tylko odsetki (karencja w spłacie rat).

Niższą ratę możesz uzyskać także poprzez kredyt konsolidacyjny, o którym przeczytasz poniżej.

Kredyt konsolidacyjny

Jak już wspomniano kredyt konsolidacyjny ma na celu zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. W przeciwieństwie do wakacji kredytowych wysokość raty zostaje zmieniona na stałe. Jeżeli posiadasz kilka zobowiązań, bank połączy je w jedno, nowe oraz na nowych warunkach. Powstanie więc zobowiązanie, w którym oprocentowanie dotychczasowych zobowiązań zostanie ujednolicone, a okres spłaty się wydłuży. W ten sposób zmaleje również miesięczna wysokość raty, którą łatwiej będzie spłacić. W tym przypadku również musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, jakie niesie za sobą konsolidacja, np. prowizja. Kredyt konsolidacyjny daje ci także możliwość dobrania środków pieniężnych na dowolny cel. Możesz więc z jego pomocą spłacić poprzednie zobowiązania i jednocześnie część przeznaczyć na coś innego. Pamiętaj także, że starania o kredy konsolidacyjny najlepiej przeprowadzić z pomocą doradcy kredytowego Zwoleń Habza Finanse.

Co wybrać?

Wakacje kredytowe są dobrym rozwiązaniem jeżeli chcesz tylko na jakiś czas odetchnąć od spłaty kredytu – wiesz, że problemy są przejściowe i szybko staniesz na nogi. Jeżeli jednak spłata zobowiązań sprawia ci trudności już od jakiegoś czasu i wiesz, że nadal tak będzie warto wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny. Na stałe obniżysz wysokość raty i unikniesz finansowych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here