drukarnia cyfrowa

Druk cyfrowy jest często wymieniany jako technologia, która zrewolucjonizowała rynek poligraficzny i umożliwiła korzystanie z drukowanych materiałów reklamowych nawet firmom, które nie potrzebują wielkich nakładów i nie mają wielkich budżetów. O jego zaletach można mówić bardzo dużo, ale my dziś skupimy się na tych najważniejszych.

Drukarnia cyfrowa – niski nakład za niewielką cenę

Jedną z podstawowych zalet druku cyfrowego jest możliwość wydruku materiałów w bardzo niskich nakładach z zachowaniem niskiej ceny. Dzięki temu można zamówić kilka czy kilkanaście plakatów, kilkadziesiąt wizytówek czy identyfikatorów. To pozwala tworzyć materiały reklamowe na wysokim poziomie nawet wtedy, gdy budżet na ich wydruk nie jest zbyt wielki.

Łatwe przygotowanie projektu

Drugą ważną przewagą, jaką ma drukarnia cyfrowa nad drukarnią offsetową, jest znaczące skrócenie procesu przygotowania do druku. Tu nie potrzeba tworzyć żadnych specjalnych matryc, a do zlecenia wydruku potrzebny jest jedynie plik z projektem. Plik ten jest przesyłany bezpośrednio do maszyny drukarskiej, co pozwala wykonywać wydruk niemal od ręki. Niektóre drukarnie cyfrowe oferują nawet usługę druku od ręki, co z pewnością w wielu sytuacjach podbramkowych ma ogromne znaczenie.

Możliwość personalizacji

Drukarnia cyfrowa to również doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebna jest personalizacja wydruków. Dzięki temu można stworzyć personalizowane dyplomy, identyfikatory, certyfikaty czy zaproszenia, które będą zawierały imię i nazwisko czy inne personalizowane parametry. Personalizacja wydruków w niektórych sytuacjach jest wymagana ze względu na prestiżowy charakter wydarzenia czy szkolenia. Drukarnia cyfrowa może bez problemu zrealizować takie zamówienie, nie tylko personalizując wydruki, ale również dając możliwość wyboru niskiego ich nakładu.

Wydruki do wyboru, do koloru

Z pomocą druku cyfrowego możesz stworzyć nie tylko wydruki papierowe, ale również banery czy przeróżne standy używane podczas konferencji. Każda drukarnia cyfrowa ma swoją ofertę, ale w większości z nich znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować tworząc swoje materiały reklamowe i marketingowe. 

Druk cyfrowy umożliwia nadruk nie tylko na różnych materiałach, ale również w różnych kolorach. Dostępne są zarówno wydruki czarno-białe, kolorowe jednostronnie lub dwustronnie. Dzięki temu możesz stworzyć niemal wszystko, co tylko zechcesz, pod warunkiem, że grafik będzie to umiał przełożyć na odpowiedni plik przygotowany zgodnie z wytycznymi drukarni cyfrowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here