Szafy metalowe na dokumenty – sprawdź czy ich potrzebujesz

W każdym biurze potrzebne jest sporo miejsca do przechowywania rozmaitych dokumentów. Należą do nich akta zawierające dane osobowe, faktury, umowy i inne poufne informacje. Aby móc przechowywać je w siedzibie firmy, należy zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone do tego szafy. Poniżej odpowiadamy na pytanie, kto potrzebuje szaf metalowych na dokumenty.

Metalowa szafa na dokumenty – charakterystyka

Szafy metalowe na dokumenty nie mają wiele wspólnego z konwencjonalnymi meblami znajdującymi się w biurach. Wyróżniają je cechy, które sprawiają, że można w nich umieścić nawet poufne i tajne akta.

Zarówno drzwi, jak i korpus takiej szafy na dokumenty są wykonywane z grubej stali. Zapewnia to, że jest ona bardzo dobrze zabezpieczona przed włamaniem. Jej zawartość jest także chroniona dzięki temu, że ma ona zamontowane odpowiednie, atestowane zamki. Istnieje jednak możliwość, aby w jednej szafie zamontować dwa zamki, co znacznie poprawia standardy bezpieczeństwa.

Wewnątrz szafy znajduje się wszystko, co jest potrzebne do przechowywania dokumentacji. Umieszczone tam półki mają regulowane zawieszenie – można na nich umieszczać teczki, skoroszyty czy segregatory praktycznie dowolnej wielkości.

Szafa z metalu na dokumenty może mieć różny rozmiar oraz może być jedno albo dwuskrzydłowa. Jej wybór powinien być uzależniony od tego, jaka jest specyfika biura lub kancelarii, w której ma się ona znaleźć.

Metalowe szafy zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przechowywania dokumentacji i wszyscy właściciele firm powinni zdecydować się na wyposażenie w nie swoich biur. Jednak niekiedy tego, aby archiwizować w nich dokumenty, wymagają obowiązujące przepisy.

Kiedy szafa metalowa jest niezbędna w biurze?

Informacje na temat działalności firmy, dane osobowe czy dokumenty finansowe powinny być pod szczególną ochroną w każdym biurze. Dlatego zawsze warto zastanowić się nad wyborem metalowej szafy na dokumenty. Bywa, że zakup tego mebla jest wymagany ze względu na rygorystyczne przepisy.

Szafy te dzieli się na trzy klasy – A,B,C. Można w nich przechowywać odpowiednio dokumenty poufne, tajne oraz ściśle tajne. Każda metalowa szafa na dokumenty musi posiadać certyfikat wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Certyfikat ten powstawał w oparciu o wymogi, o których mowa w Zarządzeniu 46 i 57 Ministerstwa Obrony Narodowej, a także Certyfikatu IMP według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29.05.2012 r. Jest on  świadectwem, że szafa spełnia surowe normy oraz zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Tylko taki mebel może służyć do przechowywania poufnej, tajnej czy ściśle tajnej dokumentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here