Gdy zdecydujesz się na rozwód

Podjęcie decyzji o rozwodzie wcale nie jest takie proste. W ciągu swojego życia z całą pewnością nie raz pomyśleliśmy o tym, że chcemy rozwodu. Jednak rezygnowaliśmy z tego pomysłu. Często też pewnie na głos powiedzieliśmy te słowa, ale i tak nadal zostawaliśmy w związku małżeńskim. Naprawdę podjęcie decyzji nie jest takie łatwe. W końcu kiedyś kochaliśmy tę osobę i być może nadal darzymy ją uczuciem.

Zdarza się, że tkwimy w nieszczęśliwej relacji, ponieważ mamy nadzieję, iż to kiedyś się zmieni. Bywają też i takie sytuacje, iż żyjemy cały czas pod jednym dachem z małżonkiem, ale tak naprawdę nie mamy z nim żadnego kontaktu. Trzymają nas razem najczęściej dzieci oraz sytuacja finansowa. W szczególności kobiety boją się tego, że jak zdecydują się na rozwód w Katowicach, to zostaną bez niczego. To przecież kobiety najczęściej rezygnują z pracy, żeby zająć się dziećmi i w rezultacie nie mają własnego źródła utrzymania. Dlatego właśnie kobietom znacznie trudniej jest podjąć decyzje o rozwodzie niż mężczyznom.

Wiele osób przeraża też to ile trwa rozwód. Niestety trzeba trochę poczekać na papierek, na którym będzie napisane, że nie jesteśmy już w związku małżeńskim. Sąd ma swoje procedury, które są uregulowane prawnie i nawet najlepszy adwokat od rozwodów w katowicach nie jest wstanie tego zmienić. Oczywiście można się postarać o to, że sprawa rozwodowa zakończy się stosunkowo szybko. Należy się jednak do tego odpowiednio przygotować. Warto porozmawiać o tym z drugą stroną i wszystko wytłumaczyć oraz spróbować dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku. Jeśli w związku są dzieci, to ten temat też powinien zostać poruszony. W końcu obydwoje rodzice mają prawo opieki nad dziećmi. Obydwoje też powinni dawać pieniądze na utrzymanie dzieci. Wcale nie jest tak, że to wszystko powinien płacić mężczyzna, chociaż niestety kobiety nadal często tak myślą. To są wspólne dzieci, więc wspólnie powinniście dzielić się obowiązkami. Nawet jeżeli nie jesteście już małżeństwem.

Najdłużej trwają te sprawy rozwodowe, w których małżonkowie nie są wstanie się dogadać i nie ma ewidentnej winy jednej osobie. Jeżeli małżeństwo decyduje się na rozwód i obydwie osoby tego chcą, to taka sprawa trwa zaledwie chwilę. Wystarczy podzielić majątek i jak nie ma w tej kwestii sporu, to rozwód można uzyskać szybko. Niestety rzadko się zdarza tak, że małżonkowie potrafią się ze sobą porozumieć i ustalić szczegóły rozwodu. Zazwyczaj jest potrzebny adwokat rozwód, który pomaga przez to wszystko przejść. Można powiedzieć, że adwokat od spraw rozwodowych jest też w pewnym stopniu psychologiem, ponieważ rozmowy z osobami chcącymi się rozwieść nie zawsze są proste. W takich sprawach widać przeważnie wiele emocji, a to z całą pewnością czasami przeszkadza.

Jeśli już naprawdę zdecydujesz się na rozwód, to postaraj się zrobić to tak, żeby druga osoba miała o Tobie dobre zdanie. Nie rań już więcej niepotrzebnie oraz zadbaj o swoją psychikę. Nie daj się manipulować drugiej osobie. Warto czasami udać się do psychologa, który pomoże nam odzyskać równowagę i upewnić się w tym, że dobrze robimy. A gdy już uzyskamy rozwód, to z chwilą dostarczenia tego na piśmie zapomnijmy o naszym byłym partnerze. Nie myślmy o nim źle i postarajmy się ułożyć sobie życie. W końcu nie chcieliśmy być z tą osobą, więc nie powinna nam ona zawracać głowy.

Znacznie trudniej jest rozejść całkowicie w sytuacji gdy małżeństwo posiada dzieci. W tym przypadku musimy mieć świadomość, że tak naprawdę zawsze będziemy mieć kontakt z drugą osobą i musimy sobie z tym jakoś poradzić. Z całą pewnością nie zawsze jest to łatwe, ale niestety tak to właśnie wygląda. Z czasem druga osoba ułoży sobie życie i będziemy ją widzieć z drugą osobą. Może to boleć nawet po latach, ale spróbujmy tego nie pokazywać. Każdy ma przecież prawo do ułożenia sobie życia. Ta osoba już nie jest z nami w związku małżeńskim, więc może się spotykać się z kim chce. Tak samo zresztą jak my i powinniśmy o tym cały czas pamiętać oraz spróbować żyć w przyjaźni z byłym partnerem.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here