Krzesło gamingowe

Sześć godzin siedzenia przy komputerze? Nocka zarwana przed migającym ekranem? Dla naszych mam i babć – horror, jednak dla zapalonych graczy komputerowych nie jest to w żadnym wypadku nowa sytuacja. Kto choć raz wkręcił się silnie w jakąś grę, ten doskonale wie, jak ciężko powrócić z wirtualnego świata do szarej rzeczywistości. I choć zbyt długie siedzenie przed monitorem na pewno nie jest najzdrowsze, możemy choć trochę zminimalizować negatywne skutki naszej rozrywki. I tutaj z pomocą przychodzą nam krzesła gamingowe.

Czym jest krzesło gamingowe?

To krzesło, które zapewni nam maksymalnie duży komfort, gdy wiele godzin spędzamy siedząc przed komputerem – niekoniecznie grając w gry, ale także pracując czy pisząc pracę dyplomową. Przed ostatecznym wyborem i kupnem warto jednak poznać cechy dobrego krzesła gamingowego. Czym powinno się ono wyróżniać i jakie w zasadzie powinno być? Na co zwrócić uwagę? Spieszę z odpowiedzią!

Dobre krzesło gamingowe jest przede wszystkim wygodne i ergonomiczne. Swoim kształtem powinno niejako wymuszać na nas zachowanie prawidłowej postawy ciała. Niezwykle istotne jest tu dobre podparcie kręgosłupa. Ważne też, by krzesło było obracalne i na kółkach – dzięki temu będziemy mogli swobodnie zmieniać pozycję ciała, co zapobiegnie np. niemiłemu drętwieniu kończyn. Jeśli martwimy się o to, że kółka porysują panele bądź parkiet, warto zainteresować się możliwością wymiany kółek na tzw. kółka miękkie.

Aby dobrze dopasować krzesło pod nasze wymiary, istotna jest regulowana wysokość krzesła oraz jego oparcia, a czasem również podłokietników. Dzięki temu będziemy pewni, że krzesło jest dosłownie „skrojone” pod nas.

Co poza tym? Zwróćmy uwagę na miękkość siedziska i jego obicie – im grubsza warstwa pianki, tym lepiej. Najlepiej, gdy taka pianka jest też elastyczna. Nie bez znaczenia jest także trwałość produktu. Wiedzą to przede wszystkim ci, którzy do gier komputerowych podchodzą z dużą emocjonalnością. Gdy już zadbamy o to wszystko, pozostają nam tylko detale natury estetycznej – krzesła gamingowe często wykazują się niebanalnym designem i szeroką gamą kolorystyczną. Niech nasz wybór sprawi, że nasze krzesło będzie jednocześnie bezpieczne, wygodne, ale także cieszące nasze oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here