Doradca kredytowy dla każdego

0
1507

Praca w charakterze doradcy kredytowego jest pożyteczna i potrzebna. Jego zdaniem jest świadczenie usług pozwalających na wybranie najkorzystniejszej oferty kredytowej. Doradca kredytowy Wrocław porównuje i starannie selekcjonuje wszystkie oferty kredytowe dostępne w danym momencie na rynku. Do jego podstawowych obowiązków należy też określenie zdolności kredytowej, jaką dysponuje klient. Do tego celu wykorzystuje się na przykład powszechnie dostępne kalkulatory bankowe.

Kredyty Wrocław na zakup mieszkania to jedne z najpopularniejszych produktów bankowych. Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości to niezwykle poważny krok w życiu, dlatego doradca finansowy Wrocław powinien dokładnie przedstawić swojemu klientowi wszystkie jego zalety oraz wady. Na życzenie klienta, doradca finansowy skompletuje w jego imieniu wszystkie niezbędne do złożenia wniosku kredytowego dokumenty, będzie pośredniczył w kontaktach z bankiem.

Według polskiego prawa, doradcą kredytowym może być jedynie ta osoba, która zajmuje się pośredniczeniem przy zawieraniu umów pomiędzy konsumentami, a bankami. Niezależny doradca kredytowy aby móc funkcjonować legalnie na rynku, powinien posiadać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Pozwoli to na uzyskanie wpisu do rejestru doradców. Wiąże się to z opłacaniem składek członkowskich oraz składek na ubezpieczenie OC.

Niezależny doradca kredytowy nie jest powiązany z żadną instytucją finansową, nie otrzymuje od nich żadnego wynagrodzenia. Oznacza to, że pokrycie jego wynagrodzenia spoczywa na kliencie. Pośrednik kredytowy jest ściśle powiązany z wybranymi instytucjami finansowymi. One wypłacają mu wynagrodzenie. Klient w takim przypadku nie ponosi żadnych kosztów. Należy jednak wspomnieć, że klienci mogą liczyć jedynie na oferty, z którymi doradca współpracuje. Najkorzystniejsze oferty mogą być więc przez niego pominięte. Doradca powinien poinformować przed rozpoczęciem współpracy, z jakimi instytucjami ma ścisłe powiązania. Dzięki temu zasady współpracy są bardziej przejrzyste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here