Lajki na Instagramie

Instagram to aktualnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Umożliwia szybkie dzielenie się zdjęciami, wpisami i krótkimi filmami praktycznie z całym światem. Użytkownicy mają możliwość komentowania oraz dawania lajków, na których bardzo zależy publikującym materiały. Dlaczego lajki na Instagramie są takie ważne? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Czym są lajki i co sprawia, że są tak istotne?

Instagram ma około miliard aktywnych użytkowników, z czego pół miliarda korzysta z portalu przynajmniej raz dziennie, a to oznacza ogromne ilości wrzucanych treści każdego dnia. Przebicie się przez taką ilość postów, aby nasze zdjęcie zostało zauważone i wyświetlone jak największej ilości osób, jest bardzo trudne. To ile osób zobaczy zamieszczone zdjęcie czy filmik zależy od kilku czynników, wśród których bardzo istotne są lajki. Są to po prostu polubienia, czyli pozytywne reakcje na zamieszczane przez nas treści. Duża liczba polubień to wiele korzyści dla autora postu.

Większy zasięg zdjęcia

Duża liczba lajków na Instagramie pod zamieszczonym materiałem sprawia, że Instagram wyświetla go większej liczbie osób. To z kolei daje nam możliwość zdobycia nowych obserwujących i polubień. Zdjęcia, które nie uzyskają dużej ilości polubień, nie tylko nie mają szansy na szerokie grono odbiorców, ale również mogą nie wyświetlić się osobom, które już obserwują nasz profil. Tak więc zdjęcie, które nie uzyska odpowiedniej ilości polubień w odpowiednio szybkim czasie, przestaje być widoczne i „nie istnieje” w Instagramowej społeczności.

Budowanie zaangażowanej społeczności

Polubienia pod zdjęciami i filmami świadczą tym, że nasi obserwujący są zaangażowani w treści, które zamieszczamy. Dodatkowo duża liczba lajków, oznacza, że to, co zamieszczamy jest interesujące dla odbiorców, a to pozwala na lepsze dopasowanie treści publikowanych w późniejszym czasie.

Większa szansa na zdobycie nowych obserwujących

Każde polubienie sprawia, że zdjęcie zostaje wyświetlone kolejnym osobom. Im więcej lajków, tym szersze grono odbiorców, a to się bezpośrednio przekłada na liczbę followersów, która również ma kluczowe znaczenie w prowadzeniu konta. Co więcej, jeśli ktoś polubi opublikowany materiał, to jest szansa, że jego znajomi również go zobaczą. A wyświetlenie komuś Twojego zdjęcia, to szansa, że nie tylko polubi on zdjęcie, ale również zacznie obserwować profil.

Większa popularność

Budowanie marki osobistej na portalach społecznościowych staje się coraz bardziej popularne i przynosi wiele korzyści. Dzięki dużej liczbie obserwujących i lajków pod poszczególnymi zdjęciami jest szansa na stanie się osobą popularną i rozpoznawalną, a to stwarza kolejne możliwości. Dodatkowo zdarza się, że ktoś dostaje ofertę współpracy właśnie dzięki portalowi społecznościowemu.

Szansa na zarabianie na Instagramie

Profile, które posiadają dużą liczbę followersów oraz lajków często zapraszane są do współpracy przez różne firmy. Jest to coraz częściej wykorzystywana forma reklamy, na której można zarabiać bardzo dobre pieniądze. Wysokość wynagrodzeń zależy od liczby obserwujących i tego, czy są oni zaangażowani. I tak naprawdę to właśnie lajki są tu podstawą, bo dzięki ich dużej ilości potencjalni zainteresowani współpracą z Tobą wiedzą, że reklama przyniesie im korzyści. Dlatego warto dbać o stałe powiększanie swojej Instagramowej społeczności i angażowanie ich do zostawiania komentarzy i polubień.

Marketing dla Twojej firmy

Instagram to świetne miejsce do promowania swojej firmy. Pozwala na szybkie dotarcie do dużej liczby odbiorców, budowanie dobrych relacji z klientami i przedstawianie swojej oferty. Portale społecznościowe stopniowo wypierają strony internetowe małych firm, bo ich prowadzenie nic nie kosztuje. Dodatkowo potencjalni klienci często swój wybór opierają na opiniach i liczbie lajków na Instagramie i Facebooku. Jeśli mają do wyboru dwie firmy, to zazwyczaj wybierają tą, która ma więcej polubień, gdyż to świadczy o renomie firmy. Warunkiem jest jednak duża liczba lajków pod umieszczanymi zdjęciami i filmami. Inaczej Twój profil nie zostanie przez nikogo zauważony.

Jak zwiększyć ilość lajków pod zdjęciami?

Prowadzenie profilu na Instagramie na początku może wydawać się trudne i żmudne. Dodaje się ciekawe i niepowtarzalne zdjęcia, a polubień jest w najlepszym przypadku kilka. Jak zwiększyć ich ilość w łatwy sposób?

• Publikuj regularnie, wybierając do tego najkorzystniejsze dni i pory (zazwyczaj jest to środa i piątek w godzinach porannych).
• Obserwuj, komentuj i zostawiaj lajki na profilach innych użytkowników. Jest szansa, że zrobią to samo u Ciebie.
• Zamieszczaj zdjęcia z ciekawymi opisami i dodawaj hasztagi, aby ułatwić ich wyszukiwanie.
• Wypróbuj aplikacje do zdobywania darmowych lajków.
• Kup pakiet lajków na Instagrama, pozwoli to na rozkręcenie profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here