Najbezpieczniejsze formy przesyłki

Korzystanie z usług firm kurierskich jest bezpieczne i niemal zawsze terminowe. Błędy ludzkie zdarzają się jednak zawsze, więc istnieje małe prawdopodobieństwo zaginięcia paczki lub dostarczenie jej pod zły adres. Jak zabezpieczyć się na takie ewentualności?

Ubezpieczenie przesyłki

Jednym ze sposobów na ograniczenie ryzyka jest ubezpieczenie paczki lub innej przesyłki. Firmy kurierskie zazwyczaj oferują je darmowo do określonej sumy. W DPD chodzi na przykład o sumę do 1000 zł, w UPS do 5000 zł, podobnie jak w Poczcie Polskiej. Jeśli przesyłamy towar o dużej wartości, w grę wchodzi także znacznie wyższe dodatkowe ubezpieczenie, które zabezpiecza interesy finansowe kontrahentów. Należy jednak pamiętać, że przypadki uszkodzenia towaru czy zgubienia przesyłki zdarzają się niezwykle rzadko.

Śledzenie przesyłek

Jeszcze ważniejszy aspekt to możliwość monitorowania przesyłki, którą oferują praktycznie wszystkie firmy kurierskie działające na polskim rynku. Śledzenie przesyłek pozwala na pełną kontrolę nad ich odbiorem i dostawą. W razie problemów i wątpliwości możemy błyskawicznie zlokalizować paczkę. To rozwiązanie doskonale zabezpiecza interesy nadawcy i odbiorcy. Możemy śledzić przesyłkę od czasu zamówienia kuriera do momentu dostarczenia jej pod wskazany adres. Zatem najbezpieczniejsze formy przesyłki to usługi objęte trackingiem, które dzisiaj oferują praktycznie wszyscy wiodący kurierzy działający na polskim rynku.

Korzystanie z usług renomowanych przewoźników

Osobną gwarancję bezpieczeństwa stanowi oczywiście renoma przewoźnika. Firmy kurierskie działające od lat nieprzypadkowo cieszą się popularnością wśród klientów. Obecnie coraz rzadziej zamawiamy przesyłki bezpośrednio u przewoźnika, co dotyczy zresztą nie tylko klientów biznesowych, ale również indywidualnych. Porównanie jak największej liczby ofert proponowanych przez przewoźników pozwala na znalezienie jak najniższych cen.

Najlepiej skorzystać z brokerów kurierskich, takich jak platforma Sendit. Jej klienci zyskują dostęp do usług wszystkich wiodących przewoźników działających na polskim rynku ze stawkami nawet o kilkadziesiąt procent niższymi od cennikowych. Usługi są oczywiście objęte trackingiem, co zapewnia dodatkowy komfort i bezpieczeństwo odbiorcy i nadawcy przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here