Najciekawsze miejsca w Ursusie

Dzielnica Ursus położona jest w lewobrzeżnej części Warszawy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była samodzielnym miastem. Dziś jej największą zaletą są tereny zielone. W Ursusie znajduje się kilka dużych parków, a w tym pierwszy ekologiczny park w Warszawie. Niestety, mieszkańcy dzielnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. W godzinach szczytu, na ulicach pojawiają się spore korki. Mimo utrudnień komunikacyjnych, mieszkania w Ursusie wciąż cieszą się dużą popularnością. Być może dlatego, że jest tam sporo atrakcji.

Dzielnica Ursus – niezwykłe pomniki i wyjątkowe miejsca

Urokiem mieszkania w Ursusie jest ciekawa okolica. W lewobrzeżnej dzielnicy Warszawy mieściła się świetnie prosperująca fabryka traktorów, z którą wciąż wiele ją łączy. Mieszkańcy nie zapomnieli o historii tego miejsca. Dzielnica Ursus może pochwalić się niezwykłymi pomnikami i instalacjami. Żeby je obejrzeć trzeba wybrać się na dłuższy spacer. Przed Urzędem Dzielnicy powstała instalacja przedstawiająca traktor. Dla większej autentyczności, maszyna została wykonana z oryginalnych części.

Dzielnica Ursus mieści także Muzeum Historii Ursusa, które niestety otwierane jest jedynie okazjonalnie. Od niedawna nowym symbolem dzielnicy jest niedźwiedź. Z tej okazji na osiedlu Skorosze powstała rzeźba przypominająca sympatycznego misia. Dlaczego akurat niedźwiedź? To kolejne nawiązanie do historii dzielnicy. Otóż po łacinie „niedźwiedź” oznacza „ursus”.

Posiadacze mieszkania w Ursusie na weekend mogą wybrać się do Ośrodka Kultury Arsus, Domu Kultury Miś lub na spacer po EKOparku. Na jego terenie powstały niewielkie budki lęgowe dla rodzimych ptaków oraz ochronne gniazda dla owadów. Podczas spacerów można podziwiać tam nie tylko rozłożyste drzewa i krzewy, ale także wiele gatunków zwierząt.

Mieszkania w Ursusie idealne dla aktywnych rodzin

Nawet najwięksi wielbiciele miejskiego zgiełku raz na jakiś czas potrzebują wypocząć w ciszy i spokoju. Jednym z najlepszych miejsc na odpoczynek w Warszawie jest dzielnica Ursus, gdzie znajduje się mnóstwo parków. Osoby, które lubią ruch na świeżym powietrzu mogą skorzystać tam z siłowni plenerowej. W warszawskim EKOparku  z myślą o najmłodszych powstał spory plac zabaw oraz ścieżka edukacyjna. Mieszkania w Ursusie to częsty wybór rodzin z dziećmi. Oprócz pięknego EKOparku w dzielnicy znajduje się także park Czechowicki, park Achera oraz park Hassów.

Ze względu na dużą ilość obiektów sportowo-rekreacyjnych Mieszkania na sprzedaż w Ursusie to świetne rozwiązanie dla osób lubiących żyć aktywnie. Jednym z ciekawszych ośrodków jest park linowy Ursus, do którego można wybrać się z dziećmi już od 3. roku życia. Dzielnica Ursus to prawdziwy raj dla osób lubiących uprawiać różnego rodzaju sporty. Na jej terenie znajdują się:

  • kluby fitness,
  • pływalnia Skalar i Albatros,
  • kompleks saun,
  • boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią,
  • boiska rekreacyjne.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here