Cashback – czym jest?

0
2509

Każdy kto oszczędzanie ma w nawyku wie, że wszelkiego rodzaju programy lojalnościowe mogą się przyczynić do znacznego obniżenia cen produktów. Osoby, które posiadają wiele kart czy aplikacji lojalnościowych mogą naprawdę dużo zaoszczędzić na codziennych zakupach. Dla lojalnych klientów organizowane są także różnego rodzaju specjalne oferty, mogą oni kupić produkty jeszcze niedostępne dla innych albo po atrakcyjniejszej niż inni cenie. Kolejnym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość zbierania punktów lojalnościowych i w zamian otrzymywanie prezentów. Jest to świetny sposób na to jak oszczędzać na zakupach poprzez cashback, bowiem część pieniędzy wydanych na zakupy wraca do konsumenta w formie bonu wartościowego, prezentu rzeczowego albo zniżki na produkty.

Cashback to nie tylko karty lojalnościowe czy punkty, to także szeroko zakrojone programy. W Internecie znaleźć można wiele z nich, jak natomiast wyodrębnić najlepszy program partnerski cashback? Na czym to w ogóle polega? Otóż programy partnerskie działają na zasadzie polecenia, jeżeli potencjalny konsument wejdzie do sklepu internetowego przez stronę i dokona tam zakupu jest to odnotowywane, sklep internetowy zyskuje dzięki temu klienta i obrót, a więc darmową reklamę, a w zamian częścią zysków ze sprzedaży dzieli się z programem partnerskim cashback. Jaki zatem jest zysk dla osoby, która zadała sobie trudu wejścia na stronę sklepu poprzez witrynę programu partnerskiego? Otóż taki klient otrzymuje zwrot za zakupy cash back. Zwrot ten jest z góry określoną pulą środków pieniężnych, może to być określone kwotowo – na przykład za zakupy w sklepie otrzymasz pięć złotych zwrotu, albo procentowo – za swoje zakupy otrzymasz dwa procent zwrotu.

Wypłata środków z takiego programu często jest uzależniona od ilości pieniędzy, na stronach tego typu ustalane są limity minimalne, po uzbieraniu których można się ubiegać o przelew środków. Warto zapoznać się z ofertą programów, ponieważ jest to doskonały sposób na oszczędzenie części pieniędzy niewielkim nakładem sił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here