Plastikowe skrzynki o uniwersalnym zastosowaniu

Właściwe opakowanie to klucz do sukcesu. Dzięki temu produkty są właściwie zabezpieczone podczas transportu i trafiają do odbiorców w stanie idealnym, dlatego od producentów opakowań oczekuje się bardzo dużo. Jednym z uniwersalnych pojemników do magazynowania różnego rodzaju produktów są plastikowe skrzynki. Co warto o nich wiedzieć?

Tworzywo o wyjątkowych właściwościach

Skrzynki plastikowe zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa, które jest zarówno bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, jak i nieco elastyczne, co przekłada się na znacznie wygodniejsze użytkowanie, a także większą żywotność. Odporne na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, mróz czy promieniowanie słoneczne bez obaw mogą być stosowane również na zewnątrz. Skrzynka plastikowa z tworzywa jest również znacznie lżejsza od jej drewnianej odpowiedniczki.

W zależności od typu skrzynki plastikowe mogą posiadać gładkie lub ażurowe ścianki. Otwory to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla świeżych produktów, ponieważ dzięki temu unika się gromadzącej się wilgoci i wody, które mogą w znacznym stopniu pogarszać jakość znajdujących się w skrzynce produktów, szczególnie świeżych warzyw i owoców, gdzie bakterie i pleśnie mają idealne warunki do rozwoju.

Skrzynka plastikowa w służbie wielu branżom

Możliwość wyprodukowania skrzynek plastikowych różnych typów wpłynęła na ich uniwersalność i możliwość wykorzystania w bardzo wielu branżach. W zależności od rodzaju korzysta z nich rolnictwo, branża spożywcza, przetwórcza, wędliniarska, mięsna, a także wiele innych, które nie są wiązane w ogóle z żywnością. Te z gładkimi ściankami i przegródkami świetnie nadają się do magazynowania drobnych elementów czy produktów sypkich. Możliwość zastosowania pokrywy w jeszcze większym stopniu zabezpiecza magazynowane produkty.

Plastikowe skrzynki kompatybilne z innymi nośnikami

Dla producenta tego rodzaju opakowań nie mniej istotne są zalety logistyczne. Skrzynki z plastiku zostały tak zaprojektowane, aby łatwo było je paletyzować, układać jedne na drugich, a niektóre nawet po opróżnieniu można składać, co przekłada się na oszczędność w przestrzeniach magazynowych, ponieważ pozwala uniknąć, tzw. pustych transportów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here