Praca przed 18 rokiem życia jest możliwa.

Każdy z nas kiedyś był nastolatkiem, mieszkał w domu z rodzicami. Jedyne źródło naszego dochodu to pieniądze otrzymywane od rodziców bądź rodziny. Jest bardzo wiele rzeczy, które moglibyśmy sobie kupić, ale zazwyczaj brakuje nam na to pieniędzy. Nie mając osiemnastu lat nie możemy zatrudnić się, w jakiejkolwiek firmie dostać tak jak wszyscy pracownicy, umowę o pracę. Możemy za to dorabiać sobie u naszych sąsiadów bądź pracować na umowie zlecenie. Jeżeli chcemy dorobić sobie trochę pieniędzy, najlepszym okresem podczas roku kalendarzowego jest lato, czyli okres wakacji. To jakie możliwości dorobienia sobie będziemy mieli, zależy w dużym stopniu od tego, czy mieszkamy na wsi, czy w mieście.

Jaka praca dla nastolatków?

Jeżeli Przyszło nam mieszkać w wielkim mieście, to możliwości dodatkowej pracy Jest kilkanaście. Jeden z nich jest rozdawanie ulotek, Jest to lekka praca na świeżym powietrzu. Możemy ją wykonywać przez praktycznie cały rok. Podczas lata na dworze jest przyjemnie i ciepło natomiast podczas zimy musimy zaopatrzyć się w ciepłą zimową kurtkę. Rozdawanie ulotek na wsi nie istnieje, ponieważ nie ma tam wystarczająco dużej liczby mieszkańców, aby rozdawanie ulotek miało sens. Dobrym miejscem na rozdawanie ulotek jest: ruchliwa ulica, dworzec kolejowy rynek miasta oraz tereny przy wielkich galeriach handlowych. Kolejnym sposobem na praca dla nastolatków jest koszenie trawników podczas lata. Na pewno na naszym osiedlu, są również domy jednorodzinne. Bardzo często ludzie na czas wakacji, wyjeżdżają z miasta i wtedy nadarza się okazja na to, aby zrobić sobie trochę pieniędzy. Trawę trzeba kosić średnio co 14 dni. Jeśli znajdziemy 10 klientów na nasze usługi koszenia trawy, to praktycznie każdego dnia będziemy mieli coś do zrobienia. Ludzie w wielkich miastach bardzo często trzymają psy domach. Jednak nie mają czasu, na wyprowadzanie ich na spacer. I właśnie tutaj pojawia się możliwość, na zarobienie pieniędzy. Na początku Proponuję wyprowadzać tylko małe psy, aby nabrać potrzebnego doświadczenia. Kiedy już jest to będziemy, możemy na spacer zabierać nie jeden, tylko dwa bądź trzy, to nam da potrójny zarobek za ten sam czas pracy. Wyprowadzać zwierzęta możemy przez cały rok.

Praca dla nastolatków mieszkających na wsi to podczas wakacji możliwość mamy znacznie więcej. Jak co roku, rolnicy koszą swoje zbiory. Podczas koszenia zbóż, każda para rąk jest na wagę złota. Żniwa trwają tylko 2 tygodnie. Więc przez te 2 tygodnie możemy liczyć na codzienną pracę. Drugą możliwością zarobku jest pomaganie rolnikom przyrządzaniu upraw takich jak: truskawki, czereśnia, wiśnia, aronia, porzeczki, borówka amerykańska, maliny i jeżyny. Podczas przygotowywania się do zbiorów, przy każdej z tych roślin sadowniczych potrzeba dużo pracy, aby uzyskać odpowiednio duże owoce. I właśnie w tej pracy Możemy sobie dorobić trochę pieniędzy, nawet jeśli nie mamy ukończonego 18 roku życia. Kolejną możliwością zarabiania pieniędzy na wsi dla nastolatka, jest praca przy zbiorach. Pierwszą rośliną, które zbiory wypadają od połowy maja do końca sierpnia są truskawki. Na początku sezonu w pracy nie ma zbyt wiele, jednak z każdym dniem dojrzałych owoców jest coraz więcej. Praca nie jest trudna, a przy okazji możemy najeść się do syta za darmo. Niedługo po zamknięciu sezonu truskawkowego zaczynają owocować czereśnie. Zbiory czereśni trwają około tygodnia, jest to praca od rana aż do nocy. Zaraz po zakończeniu zbiorów czereśni zaczynają pojawiać się pierwsze borówki amerykańskie. Borówka amerykańska owocuje prawie 2 miesiące. Podobnie jak w przypadku czereśni, na początku sezonu zbiorów jest niewiele. Z każdym dniem jest coraz więcej borówki do zebrania, aż do połowy sezonu, kiedy następuje największy wysyp owoców. Pod koniec wakacji możemy pokusić się o udział w zbieraniu jabłek. Praca nie jest ciężka a może dostać codziennie po pracy kosz jabłek do domu.

Podsumowując praca dla nastolatków jest możliwa, zarówno dla tych, które mieszkają na wsi, jak i tych, które mieszkają w mieście. Jedyne co jest nam potrzebne to dużo dobrych chęci oraz zapał do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here