Sofa a kot - jak dbać o bezpieczeństwo mebli

Posiadanie w domu zwierzaka to mnóstwo wyrzeczeń i obowiązków. Ale czy mając kota trzeba rezygnować z komfortowych i atrakcyjnych mebli? Absolutnie nie! Są różne sposoby na to, aby na przykład sofa w Twoim salonie była bezpieczna, nawet, gdy w Twoim mieszkaniu grasuje kot.

Drapanie mebli przez futrzaka to jedno z najbardziej uciążliwych sytuacji, które znają dobrze posiadacze czworonogów. Koty to zwierzęta, które nawet mimo posiadania specjalistycznych sprzętów, typu drapaki, drapią wszystko inne, między innymi właśnie sofy w salonie. Jak więc ochronić mebel? Jest na to sposób, a właściwie nie jeden!

Sposoby na ochronę mebli przed drapaniem

Jeśli drapak w o fantazyjnych kształtach nie sprawia, że kot przestaje interesować się meblem, można spróbować innych metod. Czasem wystarczy spróbować najprostszych, domowych sposobów. Koty nie przepadają za zapachem cytrusów, dlatego warto sofę delikatnie przetrzeć cytryną lub spryskać olejkiem cytrusowym, zwłaszcza w ulubionych miejscach futrzaka.

Innym sposobem jest użycie alkoholu do dezynfekcji. Sprawdza się on przede wszystkim, jeśli kot drapie drewniane nogi sofy. Wystarczy oczyścić je gąbką nasączoną alkoholem i powtarzać taki zabieg co jakiś czas. Jeśli i ta metoda nie przyniesie pożądanych efektów, obdrapane miejsce trzeba okleić taśmą klejącą lub folią bąbelkową. To najmniej estetyczne rozwiązania, ale mogą doprowadzić do odzwyczajenia się kota od drapania w tym miejscu.

Jeśli domowe sposoby nie przyniosą rezultatu, warto będzie sprawdzić feromony dla kota. To preparat mający w składzie syntetyczny odpowiednik kocich feromonów policzkowych, wywołujących stan spokoju oraz dobrego samopoczucia u zwierzaka.

Pora na nową sofę

Znając tyle sposobów na zabezpieczenie sofy przed zniszczeniem odzwierzęcym, śmiało możesz rozglądać się za nowymi meblami. Zacznij od sofy, która jest centralnym miejscem relaksu i wypoczynku, dlatego warto, aby była piękna i komfortowa. W sklepie Meble.pl do wyboru masz sofy różnego rodzaju; różniące się kształtem, funkcjonalnością oraz kolorem. Sprawdź ofertę i wybierz coś dla siebie – bez strachu przed kocim drapaniem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozwód w Gdańsk
Następny artykułFiltry DPF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here