Studia elektroradiologiczne - to brzmi ciekawie

Studia elektroradiologiczne… Cóż to takiego i z czym to się je? No właśnie. Nazwa brzmi dość tajemniczo, trochę nawet groźnie… Bez obaw jednak. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa aparatura radiodiagnostyczna oraz jak można ją obsługiwać, tudzież – jako umysł niezaprzeczalnie ścisły – szukasz jakiegoś innowacyjnego kierunku z zakresu medycyny, wychodzącego naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku, to radiologia jest kierunkiem właśnie dla ciebie. Jeśli zatem chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tym tajemniczym – jak mogłoby się wydawać – kierunku, zapraszam cię serdecznie do dalszej lektury.

Czym jest zatem elektroradiologia i jakie korzyści płyną ze studiowania na tym kierunku? Elektroradiologia to studia, które świetnie przygotowują do świadczenia usług medycznych w bardzo szerokim zakresie diagnostyki elektromedycznej, obrazowej, a także radioterapii. Ponadto pomagają one w zdobyciu wiedzy teoretycznej z zakresu metod diagnostycznych z wykorzystaniem promieni gamma, protonowych oraz rentgenowskich. Studia elektroradiologiczne pozwalają także poznać zasady odbioru i przekazywania sygnałów bioelektrycznych oraz badań z zakresu diagnostyki elektromedycznej. To brzmi bardzo ciekawie i jeśli interesują cię takie zagadnienia, a ponadto od zawsze marzyłeś – bądź marzyłaś – by się w czymś takim zawodowo odnaleźć, to studia na kierunku elektroradiologii są właśnie dla ciebie.

Należy jeszcze powiedzieć co nieco o kompetencjach zawodowych, jakie te studia dostarczają. Przygotowują one przede wszystkim do pracy zawodowej we wszelkiego typu pracowniach radiologii interwencyjnej oraz rentgenoskopii. To nie wszystko jednak, gdyż droga zawodowa obejmuje także karierę w placówkach zajmujących się radioterapią albo nawet medycyną nuklearną. Jeśli więc jesteś zainteresowany aparaturą diagnostyczną i właśnie z takimi zagadnieniami wiążesz swoją przyszłość, nie zastanawiaj się dłużej nad wyborem kierunku kształcenia.

Jak można dostać się na studia na kierunku elektroradiologii? To banalnie proste, wystarczy doskonale zdać egzamin dojrzałości, a na nim przedmioty, takie jak biologia, fizyka z astronomią i matematyka. Ostatecznie jest to kierunek z zakresu nauk ścisłych, nie powinien więc nikogo dziwić taki a nie inny dobór przedmiotów. Jeśli więc te nauki budzą w tobie wstręt, a rozum twój ani trochę ich nie ogarnia, to daruj sobie. Elektroradiologia nie jest dla ciebie. W przeciwnym jednak razie masz wszelkie predyspozycje, aby się na ten kierunek dostać. Przyłóż się więc porządnie do nauki, zdaj maturę pierwszorzędnie, a drzwi na elektroradiologię – na którejkolwiek uczelni – staną przed tobą otworem.

Natomiast jakie umiejętności i kompetencje nabędziesz po studiach na kierunku elektroradiologii? Powinieneś posiadać wiedzę z zakresu anatomii człowieka – ze szczególnym uwzględnieniem obrazu prawidłowych struktur i narządów, uzyskanego różnymi technikami obrazowania – takimi jak angiografia, KT, NMR, rentgenografia, scyntygrafia czy USG, badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych w zakresie elektroradiologii, języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz specjalistycznego języka angielskiego z zakresu kierunku kształcenia, metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie gamma, neutronowe, protonowe, rentgenowskie oraz ultradźwięki oraz obsługi sprzętu służącego do badań diagnostycznych.

Zatrudnienie po elektroradiologii znajdziesz natomiast w charakterze audiologa, inspektora ochrony radiologicznej, pracownika medycyny klinicznej, oddziału ratunkowego w szpitalu czy też pracowni diagnostyki elektromedycznej, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Jeśli zaś chodzi o uczelnie, na których możesz studiować elektroradiologię, to do wyboru masz Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wybór jest naprawdę spory.

A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym fascynującym kierunku studiów, poszukaj sobie pod hasłem „elektroradiologia studia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here