Wyposażenie magazynu

Odpowiednie wyposażenie magazynu to warunek jego prawidłowego funkcjonowania. Bez takich sprzętów jak urządzenia transportowe, podnośniki, pojemniki na odpady czy palety nie ma mowy, by dany magazyn dobrze prosperował. Szczególnie istotne jest to w przypadku placówek dużych, obracających każdego dnia znaczną ilością towaru.

Ułatwienia w przechowywaniu towarów

Składowane w magazynie towary możemy przechowywać w różny sposób. W zależności od ich gabarytów korzysta się w tym celu z różnych rozwiązań. Najczęstszym i najpopularniejszym są palety drewniane, występujące w kilku zuniformizowanych rozmiarach. Idealnie nadają się do rozładunku i załadunku przy użyciu wózków widłowych lub tak zwanych „paleciaków”. Przechowywane na nich towary są zazwyczaj zabezpieczane przed upadkiem poprzez dokładne owinięcie folią lub za pomocą innych materiałów.

Niektóre rodzaje towarów wymagają jednak dokładniejszych zabezpieczeń. W takim wypadku, warto zastąpić tradycyjną paletę skrzynią lub – coraz chętniej stosowaną – skrzyniopaletą. W obu przypadkach mamy do czynienia z pojemnikiem dużych rozmiarów, wyposażonym w dno i solidne ściany. Dzięki nim, przechowywane towary nie wydostają się poza granice pojemnika, niezależnie od ich „stanu skupienia” – mowa zarówno o towarach sypkich, workowanych, stałych, jak i wszelkich innych.

Zalety skrzyniopalety – o czym warto wiedzieć?

Skrzyniopalety to niezwykle poręczne urządzenia do przechowywania towarów. Przydają się także w czasie transportu – niezależnie od środka komunikacji, w którym się znajdują. Zapobiegają rozsypywaniu przewożonych towarów oraz ich niepotrzebnemu przemieszczaniu.

Są wykonane z materiałów sztucznych, wykazujących wysoki poziom odporności na uszkodzenia i wgniecenia. Co równie ważne – wykorzystany do ich konstrukcji plastik jest odporny na zabrudzenia – w tym także na plamy oleju, farb, lakierów, oraz inne zanieczyszczenia chemiczne lub biologiczne. Dzięki temu, nawet w przypadku rozszczelnienia się przechowywanych w nim płynów, skrzyniopaleta nie ulega zniszczeniu. Wszelkie zabrudzenia można z łatwością usuwać z ich powierzchni.

Kształt skrzyniopalet jest bardzo praktyczny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich konstrukcji ścian, można układać je jedna na drugiej, tworząc w ten sposób stosy. W rezultacie – skrzyniopalety plastikowe sprawdzą się zarówno w czasie transportu ciężarowego, jak i innymi drogami.

Skrzyniopalety występują w kilku rozmiarach, odpowiadających standardowym rozmiarom palet drewnianych. Znajdziemy pojemniki o rozmiarach 1200 x 800 mm oraz 1200 x 1000 mm.

Gdzie kupić skrzyniopalety?

Osobom przygotowującym się do zakupu skrzyniopalet, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego magazynuj.pl. Wśród oferowanych produktów znajduje się szereg rozmaitych udogodnień, przeznaczonych do stosowania w magazynach. Możesz zaopatrzyć się w skrzyniopalety, palety, a także urządzenia do transportu (szczególnie chętnie kupowany jest wózek sklepowy z magazynuj.pl). Oferta skierowana jest zarówno do magazynów wielkopowierzchniowych, jak i tych mniejszych, zajmujących się dystrybucją specjalistycznego sprzętu – magazynów szpitalnych, aptecznych i chemicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here