Cała prawda o sukcesie

Sukces dla każdego z nas oznacza dokładnie co innego. Jest on poziomem mistrzowskim dla naszej wartości życiowej. W skrócie mówiąc, sukces to nie zawsze jest bycie zamożnym człowiekiem, posiadanie dużej rodziny, czy podróżowanie po świecie.

Więc jak odnieść sukces? Na początku warto określić swoje wartości życiowe. W tym celu służy bardzo proste ćwiczenie, należy zebrać wartości na jednej kartce i tak wykreślać, aby zostało około siedmiu. Następnie należy wybrać trzy i je realizować.

Mając wyznaczone wartości życiowe, można zacząć je realizować i doprowadzać do stanu mistrzowskiego. Przykładem może być osoba otyła, która za wysoką wartość życiową wybrała zdrowie. Planuje więc jaką drogę powinna pokonać, aby stać się szczupłą, wysportowaną, zdrową psychicznie kobietą.

Kolejny przykład wysokiej wartości życiowej to rodzina. Taka osoba powinna określić dokładnie, co dla niej to oznacza. Czy jest to posiadanie męża, czy dzieci, jeżeli tak to ile. Czy może poziomem mistrzowskim będzie pogodzenie się z własną siostrą, z którą jest skłócona 15 lat.

Jeszcze jedną wartością często spotykaną jest niezależność finansowa. Dla jednych poziomem mistrzowskim będzie mieć pracę, dla innych mieć dobrą pracę, za którą spłacą długi, a dla innych będzie to odniesienie sukcesu w marketingu sieciowym i otrzymywanie dochodu pasywnego.

Na tych trzech przykładach bardzo dobrze widać, jak sukces posiada wiele znaczeń. Każda wartość życiowa, aby dojść do sukcesu cechuje się podobną strategią.

Po określeniu swoich wartości życiowych i wyznaczeniu, które z nich będzie się realizować, potrzebny jest plan działania. To właśnie ten plan jest odpowiedzią, jak odnieść sukces i zagwarantuje poziom mistrzowski w wybranym celu. Na wyżej wymieniony plan składa się:

1) Określenie celu. Czyli dokładne wypisanie sytuacji, opisu wyglądu, stanu konta, czy państw do odwiedzenia. Generalnie chodzi o to, po czym poznasz, że sukces został osiągnięty. Ma on być mierzalny i namacalny. Oznacza to, że jesteś w stanie go w jakiś sposób zmierzyć. Jeżeli jest to odchudzanie, niech to będzie tabela wymiarów poszczególnych części ciała, jeżeli jest to wyjście z długów, niech to będą wszystkie pisma wierzycieli, którym jesteś winien pieniądze. Ma to być namacalny dowód świadczący o Twoim sukcesie.

2 ) Określenie rzeczywistości. Tak jak określenie celu może wydawać się łatwe, przyjemne i powoduje miłe skojarzenia, tak określenie rzeczywistości już jest mniej zadowalać. Bez określania tu i teraz, gwarantuję, że sukcesu nie można odnieść. Przy wypisywaniu, warto skupić się nie na całym naszym życiu, tylko opis naszej teraźniejszości pod kątem realizowania wartości. Dobrym przykładem będzie wychodzenie z długów. Nie opisuję tu i teraz ile schudłem, czy gdzie byłem, tylko stan zadłużenia, na jakim etapie windykacyjnym jest mój dług, ile zarabiam, gdzie wydaje pieniądze, czy pracuję dodatkowo, co do tej pory robiłem ze swoimi długami.

3) Kolejny przyjemny etap na poziomie wypisywania to zadawanie sobie pytania, „co mogę jeszcze zrobić, jak jeszcze mogę szukać pomocy, kto mi rozwiąże problem, jakie mogę spotkać przeszkody”. Tutaj proponuję dość solidny zeszyt i podzielić każdą kartkę na pół. Po lewej stronie wypisać wszystkie możliwe etapy do zrealizowania czyli plan. Może to być przy odchudzaniu, zacznę chodzić, za tydzień basen, wykupię dietę, zrobię badania krwi, zapiszę się do grupy o odchudzaniu. Przy finansach może to być: napiszę list do wierzycieli z prośbą o umorzenie odsetek, nie będę brać kredytów, ograniczę wydatki. Po drugiej stronie tabeli należy wypisać daty wprowadzenia w życie, należy wpisać działania w kalendarz i działać.

4) Ostatnim ważnym punktem jest wypisanie przeszkód i pokus. Tego, co może nas oddalać od celu, czyli w odchudzaniu słodkie ciastka, w spłacaniu długu nadmierne kupowanie. Ten zeszyt warto mieć zawsze przy sobie, aby w trudnych dla nas chwilach wspierał nas.

Robienie przeglądów tygodniowych, miesięcznych , kwartalnych czy rocznych pozwala monitorować postępy oraz dodaje sił do dalszego działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here