Dodatkowe pieniądze dla Ciebie

Zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy zarobić trochę pieniędzy. Nie jako nasz główny przychód, ale raczej w formie dodatku. Na drobne przyjemności, żeby odłożyć pewną kwotę na wakacje albo jakąś droższą rzecz. Może akurat chwilowo mamy gorzą sytuację finansową i chcielibyśmy ją podreperować. Powodów jest tak wiele, jak ludzi.

Jaka kwota Cię interesuje?
Zanim zaczniesz się rozglądać za jakimkolwiek źródłem dochodu, zastanów się, ile chciałbyś zarobić. Czy ma to być zarobek jednorazowy? A może wolisz mieć stały dodatkowy przychód? Od odpowiedzi na te pytania zależy to, na co powinieneś się zdecydować. Nie warto podejmować się jakiegoś zadania do wykonania co tydzień (np. pilnowanie dzieci), jeśli potrzebujesz kilku stówek na już. Co innego, jeśli liczysz na stały dodatek, kiedy wolisz postawić na mniejsze kwoty, ale regularnie.
Być może wolisz nawet mieć możliwość dodatkowego zarobku raz na jakiś czas, w wolnych chwilach, bez terminów narzuconych Ci przez innych ludzi?

Stały przychód
Jeśli Twoim priorytetem jest ciągły przychód, to pomyśl o regularnym podejmowaniu pojedynczych zadań, albo o dłuższej współpracy z kimś, kto będzie korzystał z Twoich usług.
Jeśli jesteś dobry w jakiejś dziedzinie, to możesz ogłosić się z dawaniem korepetycji. Istnieją duże szanse, że trafisz na kogoś, kto chciałby mieć stałe zajęcia z kimś, kto wyjaśni mu rzeczy, których nie umie przybliżyć nauczyciel w szkole. Nie musisz być supermózgiem, aby wesprzeć w matematyce ucznia szkoły podstawowej lub poćwiczyć konwersacje z angielskiego. Sprawa z przygotowaniem do matury jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga większego nakładu pracy, ale przychód na pewno będzie odpowiednio większy.
Jeśli masz smykałkę do dzieci, to opieka nad nimi będzie świetnym pomysłem. Niektóre matki chciałyby regularnie uczęszczać na zajęcia, spotykać się ze znajomymi lub po prostu mieć chwilę dla siebie lub na fitness. Jeśli sprawdzisz się w opiece danego dziecka i spełnisz oczekiwania rodziców, to nawiązanie regularnej współpracy jest jak najbardziej realne.
Powoli popularne staje się wyprowadzanie czyichś psów lub pomoc przy porządkach. Przejrzyj ogłoszenia, a może okaże się, że dorywcze zajęcie czeka na Ciebie kilka budynków dalej!

Jak zarobić dodatkowe pieniądze jednorazowo?
Najprostszym sposobem w patowej sytuacji jest sprzedanie jakiejś posiadanej rzeczy. Jest to rozwiązanie jednorazowe i wymaga posiadania czegoś, co można spieniężyć, ale w chwili kryzysu warto to rozważyć. Idealnym miejscem są serwisy ogłoszeń i aukcje internetowe. Duży odzew przynoszą również ogłoszenia na lokalnych grupach sprzedaży na Facebooku.
Postaraj się też pomyśleć jak inaczej możesz spieniężyć swoje umiejętności. Może sprawdzisz się w korekcie tekstów? Pieczesz superciasta i mógłbyś je okazjonalnie sprzedawać? Umiesz wykonać piękne zaproszenia ślubne? Potrafisz dokonać drobnych napraw? Jeszcze nie jesteś ekspertem, ale umiesz zaprojektować estetyczne ulotki lub przykuwające wzrok plakaty?
Być może pojedyncze zlecenia umożliwią Ci rozwinięcie jakichś umiejętności, które potem mogą okazać się przydatne w pracy Twoich marzeń!
Jeśli mieszkasz w mieście akademickim, gdzie działają instytuty badające psychikę człowieka, warto się zorientować, czy nie są potrzebne osoby do badań. Naukowcy potrzebują dużej liczby osób, które za wynagrodzeniem rozwiążą jakieś testy, odpowiedzą na obszerną ankietę albo pozwolą zbadać swoje fale mózgowe w trakcie wykonywania określonych zadań. Dzięki temu można też dowiedzieć się czegoś więcej o sobie samym, bo na ogół wyniki są udostępniane osobom, które brały udział w zbieraniu danych!

Przez internet
Możesz też zarabiać nie wychodząc z domu i nie podejmując się wielkich zleceń. Małe, pojedyncze zadania po kilka złotych są dostępne przez internet. Może to być wypełnianie ankiet przez serwisy zbierające opinie dla wielkich firm. Można pisać krótkie teksty na potrzeby stron internetowych. Można pomagać przy prowadzeniu fanpejdży na Facebooku. Możliwości jest wiele, trzeba jedynie znaleźć odpowiednie oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here