Jaki wziąć kredyt na samochód?

Samochody, podobnie jak wszystkie inne towary, z biegiem czasu zaczynają tracić swoją wartość. Początkowo, gdy kupujesz nowe auto, jesteś nim zachwycony. Masz nadzieję, że będziesz z niego korzystać przynajmniej przez najbliższych kilkanaście lat, cały czas ciesząc się jego świetnym stanem technicznym i doskonałym wyglądem. O każdą nowo zakupioną rzecz dbasz tak, jak gdyby była ona najważniejszym artykułem w twoim życiu. Tuż po wyjeździe z salonu samochodowego uważasz więc szczególnie na to, by przypadkiem nie zarysować gdzieś swojego nowego pojazdu, by go nie zabrudzić czy jakkolwiek inaczej nie zniszczyć. Pilnujesz się na każdym kroku. Jeździsz zgodnie z przepisami, mimo iż wcześniej specjalnie się nimi nie przejmowałeś, zwłaszcza że należysz do miłośników szybkich przejażdżek. Z czasem jednak przywykasz do swojego nowego auta, a to przyzwyczajenie pozwala ci zapomnieć o kilku ważnych kwestiach. Nie uważasz już na to, by przypadkiem nie otrzeć się nim o inny samochód. Z każdym dniem dostrzegasz na jego powierzchni nowe rysy, przebarwienia i małe uszkodzenia. Koniec końców podejmujesz więc decyzję, ze nadszedł czas na zakup nowego auta, ale po rzuceniu okiem na stan swojego konta, masz spore wątpliwości, czy ten plan uda ci się zrealizować. Chcesz wziąć jak najlepszy kredyt samochodowy, by w jak najkrótszym czasie zdobyć pieniądze na realizację swoich marzeń, ale nie wiesz, jaką pożyczkę mógłbyś za coś takiego uznać. Czy lepsza byłaby dla ciebie ta typowo samochodowa, czy może jednak zwykły kredyt gotówkowy?

Najpierw przyjrzyj się standardowym kredytom samochodowym. Potencjalni nabywcy aut zazwyczaj w pierwszej kolejności rozważają możliwość sięgnięcia po jedną z takich pożyczek, dlatego może to oznaczać, że i dla ciebie będzie ona dobrą opcją. A jak to jest naprawdę z kredytami samochodowymi? Otóż w większości przypadków nie pokrywają one wszystkich kosztów związanych z kupnem nowego auta, ale możesz do nich dodać sobie swój kapitał własny, ostatecznie doliczając się naprawdę przyjemnej i sporej sumki. A nie powinieneś kupować nowego samochodu wyłącznie z tych pieniędzy uzyskanych z pomocą wziętego kredytu. Skoro chcesz dokonać takiej poważniejszej inwestycji, najpierw sam się do niej przygotuj. Nie wymaga to od ciebie wielkiego wysiłku. Najprawdopodobniej bez przerwy wydajesz pieniądze na zupełnie niepotrzebne ci rzeczy, bo akurat jest na nie promocja lub widziałeś je w telewizyjnej reklamie i tak bardzo ci się one spodobały, iż stwierdziłeś, że bez nich twoje życie nie stanie się lepsze. Ogranicz więc ilość tych niepotrzebnych wydatków do minimum. Planuj wszystkie swoje zakupy – nawet te spożywcze, których dokonujesz w tanich supermarketach. Możesz również każdego tygodnia odkładać sobie wyznaczoną kwotę do skarbonki lub umieszczać ją na koncie oszczędnościowym. Po miesiącu sprawdź, ile pieniędzy udało ci się zebrać. Suma powinna cię pozytywnie zaskoczyć. A będzie to twój kapitał własny, który po połączeniu z pożyczką umożliwi ci zakup nowego auta.

Taki najlepszy kredyt samochodowy częściowo sam będziesz mógł dla siebie wybrać i ustalić jego warunki. Związane one będą przede wszystkim z samymi ratami. Znasz bowiem swoje możliwości finansowe i mniej więcej potrafisz ustalić, ile pieniędzy wpłynie na twoje konto w przeciągu najbliższych paru miesięcy. Jeżeli nie spodziewasz się większego zastrzyku gotówki i na te niezaplanowane wydatki jesteś w stanie wydawać maksymalnie pięćset złotych miesięcznie, powinieneś rozłożyć swój kredyt na większą ilość lat. Co prawda nakłada on na ciebie spore zobowiązania, zmuszając się do spłacania rat przez najbliższych kilka lat, ale dzięki czemuś takiemu zyskujesz pewność, że nagle przez utratę pieniędzy stracisz swoją płynność finansową. A banki niestety nie interesują się takimi sprawami. Nie akceptują żadnych wymówek, więc jeśli nie spłacasz rat w terminie, od razu taką informację przesyłają dalej. Do wzięcia kredytu samochodowego musisz się po prostu jak najdokładniej i jak najlepiej przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here