Pozycjonowanie firmy

Cztery tysiące pięćset osiem złotych. Tyle wyniosło w Polsce średnie wynagrodzenie w 2018 roku według Głównego Urzędu Statystycznego. Badanie GUS realizowane jest w prywatnych przedsiębiorstwach, zatrudniających powyżej dziewięciu osób. Także średnia cztery tysiące pięćset osiem złotych dotyczy sześciu milionów pracowników. Główny Urząd statystyczny podaje, że tylko 70% z podanej kwoty ląduje na naszym koncie. Coś takiego wydaje się straszne, ponieważ chcielibyśmy by środki te pozostały w naszym portfelu. Moglibyśmy je wykorzystać na pewne inwestycje, jak pozycjonowanie firmy, które zawsze warto uwzględnić. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z dalszej promocji strony internetowej w Google i Social Media. O tym więcej można dowiedzieć się przez Kurs SEO online „Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO”. Stworzony przez autora bloga JakSieRozwijac na temat rozwoju osobistego, SEO, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online. Stanowi cenną dawkę wiedzy dla każdego, która ma zamiar się rozwijać w tych tematach.

Całe 13, 8% musimy oddać z naszej wypłaty na ubezpieczenie społeczne. Obejmuje ono ubezpieczenie rentowe, emerytalne i chorobowe. Cała ta kwota trafia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Część z naszej wypłaty trafi także do Narodowego Funduszu Zdrowia, jako ubezpieczenie zdrowotne, a część do Urzędu Skarbowego, jako podatek dochodowy.

W Polsce istnieją dwa progi podatku dochodowego. Dla osób zarabiających mniej niż osiemdziesiąt pięć tysięcy pięćset dwadzieścia osiem złotych brutto rocznie jest to 18%, zaś dla zarobków powyżej tej kwoty, aż 32%.

Po odprowadzeniu wszystkich składek i podatków, możemy się cieszyć naszą wypłatą netto. Z początkowych czterech tysięcy pięciuset złotych, zostaje nam na życie trzy tysiące dwieście złotych.

Wiele osób zastanawia się nad pracą na umowę o dzieło, bądź umowę zlecenie.
W umowie o dzieło wykonawca gwarantuje nam wykonanie konkretnego dzieła, na rzecz zamawiającego w określonym przez niego czasie. W tym przypadku żadna ze stron nie odprowadza jakichkolwiek składek. Z naszej wypłaty brutto, zostanie odliczona tylko i wyłącznie zaliczka na podatek dochodowy.

Umowa zlecenie jest bardziej zobowiązująca, niż umowa o dzieło, ale nie wiąże nas na stałe. Przyjmujący zlecenie zobowiązuje się, że wykona konkretne czynności. Osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia, są obowiązkowo objęte ubezpieczeniem rentowym, zdrowotnym i emerytalnym. W tym przypadku zabierane jest nam 25, 2% z naszego miesięcznego wynagrodzenia. Pełne składki ZUS są odprowadzane tylko w przypadku umowy o pracę. Jednakże tylko taka umowa gwarantuje nam płatny urlop, czy płatne zwolnienie chorobowe.

Pozycjonowanie firmy – ile nas kosztuje w 2020 roku?

Gdy tak wiele środków przeznaczyliśmy już na pewne podatki i składki ZUS, to następnie musimy zająć się kolejnymi kosztami. Jakimi? Na przykład tymi związanymi z reklamą naszej firmy w Internecie. Aby online pozyskiwać nowych Klientów, to musimy najpierw do nich we właściwy sposób dotrzeć.

Gdy Internauci wpisują nazwę naszej firmy bądź jej pewne produkty, usługi, to nasza strona firmowa powinna im wyświetlić się na samej górze w Google oraz w Mapach Google. Jak coś takiego osiągnąć? Na pewno ważne jest pozycjonowanie firmy w samej wyszukiwarce oraz w Social Media.

Firma powinna mieć jeszcze wizytówkę Google Maps i być tam skutecznie promowana. Właśnie coś takiego będzie mogło zagwarantować nam pozyskanie nowych Klientów. To tym bardziej zachęca, aby zdecydować się na profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych oraz Copywriting, od agencji reklamowych i firm seo, które są w tym temacie dobrze wyszkolone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here