Rozpad małżeństwa

Problemy małżeńskie? Trudności z porozumieniem? Czy jesteś tego pewien? W przypadku decyzji o rozwodzie, cały świat wywraca się do góry nogami. Istnieje realna szansa, że wszystko się poukłada, ale także szansa, że każdy element układanki naszego życia ulegnie całkowitej destrukcji.

Pozew rozwodowy to dopiero początek, długiej drogi, szczególnie gdy mamy wspólne dzieci, a także sporo majątku do podziału. Domy, działki oraz inne cenne nieruchomości to walka o własne dobro. Kolejny krok to sprawa rozwodowa.

Rozwód bez orzekania o winie, to najczęstsze rozwiązanie wielu spraw rozwodowych. Na co zwrócić uwagę, czym się zainteresować, by za wiele nie stracić. Tego typu sprawy trwają krótko, często wystarczą jedna, góra dwie rozprawy.

W życiu czasem różnie bywa, zdarzają się także sprawy, w których jeden z małżonków twierdzi, że ten drugi ponosi pełną winę za rozpad małżeństwa. Należy mieć na uwadze, każe tego typu oskarżenie trzeba udowodnić. Sprawy z orzekaniem o winie trwają długo, mogą ciągnąć się nawet kilka lat.

Wróćmy jednak do najprostszego modelu. Czasem nie warto szarpać się latami, by tylko ambicjonalnie udowodnić drugiej stronie, że jest się lepszym. Często sąd pomimo wielu faktów uznaje, że wina za rozpad małżeństwa leży po obu stronach. Tyle czasu zmarnowanego i nic nadzwyczajnego. Czy nie lepiej byłoby polubownie rozwiązać kwestię nieudanego małżeństwa?

Z pomocą przychodzi wiele kancelarii prawniczych, specjalizujących się w rozwodach. Czy nadal nie wiesz jak postąpić? Jeśli nie jesteś pewien swojej decyzji warto pomyśleć na uratowaniem własnego związku, dzieci wiele wycierpią podczas rozpadu. Z kim będą mieszkać, przecież kochają obojga rodziców.

Bardzo ważną opcją jest próba pojednania, separacja, która daje czas na porozumienie. Pomocna może okazać się także terapia małżeńska. Zanim każdy z nas podejmie niewłaściwą decyzję, warto czasem usiąść, jeśli to możliwe i spokojnie porozmawiać.

Wiele cennych informacji można znaleźć na stronie: ROZWÓD BEZ ORZEKANIA O WINIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here