Dlaczego kredyt konsolidacyjny się opłaca?

0
1572

Kredyt konsolidacyjny skierowany jest przede wszystkim do osób, które z powodu wysokości miesięcznych zobowiązań kredytowych popadły w problemy finansowe. Ma to miejsce, gdy łączna kwota rat zaczyna być wyższa od finansowych możliwości kredytobiorcy. Warto jest wtedy zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań w jedno. Nowe zobowiązanie cechuje się jednolitą, zazwyczaj niższą stopą procentową oraz dłuższym okresem spłaty i – co najważniejsze – niższą miesięczną ratą kredytową. Konsolidacji mogą podlegać niemal wszystkie kredyty, od hipotecznych czy samochodowych po te ratalne, a nawet debetowe. Widzisz zatem, że możliwości połączenia zobowiązań są dość duże.

Dlaczego jeszcze warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Ważną rolę odgrywa oczywiście niższa rata miesięczna kredytu. Może się ona zmniejszyć nawet o kilkaset złotych! Dzięki niższemu, ujednoliconemu oprocentowaniu nie musisz już płacić odsetek od każdego kredytu osobno, co również wpływa na lepszą sytuację finansową. Jednak w kredycie konsolidacyjnym kluczową rolę odgrywa wydłużenie okresu spłaty zobowiązania. Bez takiej możliwości powyższe czynniki, jak niższa rata i oprocentowanie nie miały by racji bytu.

Należy jednak mieć na uwadze to, że wraz ze wzrostem liczby lat, na które zaciągamy zobowiązanie, rośnie także część odsetkowa kredytu. Czyli im więcej lat spłacamy kredyt – tym więcej odsetek będziemy musieli zapłacić. Poprzez wydłużanie okresu trwania zobowiązania, bank może zaoferować nam niższą miesięczną ratę kredytu, bo na koniec i tak zarabia na nas więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że wpadając w dołek finansowy i tak warto poddać swoje zobowiązania konsolidacji.

Jeśli widzisz, że od dłuższego czasu pojawiają się problemy ze spłatą zobowiązań, koniecznie pomyśl o ich konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Jeżeli jednak Twoje problemy są jedynie przejściowe, warto pomyśleć o innych rozwiązaniach – tańszych z perspektywy czasu, jak np. wakacje kredytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here