Kredyt 50/50 – proste zasady, atrakcyjne warunki

Od powstania pierwszego banku w 1156 roku minęło wiele wieków. Gdy w Wenecji otwarto pierwszą placówkę zajmującą się zinstytucjonalizowanymi usługami finansowymi, nastały zupełnie nowe czasy. Co prawda, pierwsze banknoty w Europie pojawiły się dopiero w XVII wieku, to jednak powstanie banku wprowadziło pewne nowinki. Jedną z nich była instytucja kredytu.

Niesłabnąca popularność kredytu

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie świat bez narzędzi wsparcia finansowego. Wymyślony wiele setek lat temu kredyt ma się bardzo dobrze, a jego popularność nie słabnie nawet w najmniejszym stopniu. Co więcej, powstają coraz to nowsze rozwiązania, które dzięki zastosowanym mechanizmom mają zapewnić klientom atrakcyjniejsze warunki. Jednym z nich jest kredyt 50/50 na zakup samochodu. Na czym polega? Już wyjaśniamy!

Kredyt 50/50 – charakterystyka

Kredyt 50/50, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch rat, które opłacane są kolejno na początku i końcu trwania umowy. Okres kredytowania może się różnić, jednakże najczęściej trwa 12 miesięcy. Tak jest chociażby w przypadku oferty RCI Dacia – https://www.daciafinansowanie.pl/kredyt-50/50.

Kredyt 50/50 dostępny w ofercie RCI Dacia jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych modelami aut z bogatego portfolio rumuńskiego producenta. Na co może liczyć klient decydujący się na takie wsparcie finansowe? Przede wszystkim klarownych zasad i atrakcyjnych warunków. Kupując Dacię na kredyt 50/50, klient zobowiązany jest do uiszczenia wpłaty własnej (pierwsza rata), opłaty przygotowawczej oraz skorzystania z ubezpieczenia chroniącego od nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń losowych w momencie podpisywania umowy, a następnie dokonania drugiej raty po upływie roku. Proste, prawda?

Jak wygląda to w praktyce?

Aby lepiej zobrazować zasady działania kredytu 50/50, warto posłużyć się przykładem. Załóżmy zatem, że wartość rynkowa naszego samochodu to 53 473 zł. W takim przypadku wpłata własna osiągnie 26 737 zł, finansowana opłata przygotowawcza wyniesie 1 336,83 zł, a klient będzie zobligowany do zapłacenia 26 736,50 zł w ramach drugiej raty. Należy dodać, że niniejsze wyliczenia zostały oparte o RRSO w wysokości 5,01% i stałym oprocentowaniu nominalnym 0%.

Czy warto zdecydować się na kredyt 50/50? Jeśli w kręgu naszych zainteresowań znajdują się auta marki Dacia, będzie to jedna z najlepszych ofert na rynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here