Kredyt hipoteczny

0
1623

Marzysz o pięknym, dużym domu z ogrodem porośniętym kwiatami, jednak czujesz, że z roku na rok to marzenie co raz bardziej się od Ciebie oddala? Cóż, nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji – ten problem dotyka znacznej części Polaków. Jeśli planujesz dużą inwestycję w dom lub inną nieruchomość, dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt hipoteczny. Brzmi strasznie? Zapewniam, że nie ma się czego obawiać.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Choć większość osób przynajmniej raz spotkała się z tą nazwą, nie wszyscy znają jej dokładne znaczenie. Jeśli należysz do jednej z tych osób nie przejmuj się, wszystko Ci wyjaśnię. Kredyt hipoteczny (często nazywany też po prostu hipoteką) jest to długoterminowa pożyczka od banku, jednak abyś mógł ją otrzymać musisz mieć odpowiednie zabezpieczenie. To zabezpieczenie nazywa się właśnie hipoteka. Hipoteka jest to ograniczone prawo do posiadania przedmiotu, zatem jeżeli bierzesz kredyt pod hipotekę domu, oznacza to, że ten dom jest częściowo własnością banku – oczywiście tylko do czasu spłaty kredytu. Co więcej zgodnie z polskim prawem, jeśli sprzedasz dom (lub inną rzecz), który objęty był hipoteką, nie oznacza to, że dom nagle przestał być własnością banku. Niestety bank wtedy ma prawo do odebrania swojej części od kogokolwiek, nawet od nowego nabywcy domu. W Polsce kredyt hipoteczny obejmuje przede wszystkim kredyt mieszkaniowy, kredyt budowlany-hipoteczny, kredyt konsolidacyjny i pożyczkę hipoteczną. Najpopularniejszy jest zdecydowanie kredyt budowlano-hipoteczny oraz kredyt mieszkaniowy.

Kredyty hipoteczne Olsztyn

Jeśli mieszkasz w Olsztynie masz dużą możliwość uzyskania kredytu. Zanim jednak zdecydujesz, że chcesz go wziąć, powinieneś zorientować się w ofertach różnych banków, a następnie porównać je ze sobą w celu wybrania jak najlepszej oferty. Na szczęście o kredyt hipoteczny Olsztyn nie jest jakoś szczególnie trudno, ponieważ jest to duże miasto, zatem również wybór między bankami jest całkiem pokaźny.

Teraz gdy znasz już podstawy na temat kredytu hipotecznego, możesz spróbować zawalczyć o swoje marzenia.

Źródło: kredyt Olsztyn
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here