Supply chain management

Wiele wyspecjalizowanych, branżowych procesów ma długie i skomplikowane, często obcojęzyczne nazwy. Mimo to, słysząc dane określenie po raz pierwszy w życiu, nie warto się zniechęcać. Należy znaleźć w sobie siłę i determinację, aby poszerzać swoje kwalifikacje i stale zdobywać nową wiedzę. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie być atrakcyjni dla potencjalnego przyszłego pracodawcy. Również, dzięki stałemu podnoszeniu kwalifikacji mamy większą szansę na awans niż osoby, które stoją w miejscu.

Dlatego też nie warto bać się szkoleń, wdrożeń i konsultacji. Jednym z najczęściej omawianych zagadnień na szkoleniach w branży logistycznej jest supply chain management. Nazwa brzmi znajomo, ale nie do końca? Sprawdź co kryje się za tym terminem i czym zajmuje się to konkretne działanie.

Czym jest supply chain management? 

Z angielskiego oznacza nic innego jak zarządzanie łańcuchem dostaw. Proces polega na zarządzaniu wszystkimi przepływami między poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw. Dzięki supply chain management możliwe jest projektowanie, planowanie, realizacja, kontrola oraz monitoring łańcucha dostaw. 

Zarządzanie łańcuchem dostaw można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku wewnętrznego supply chain managementu mamy do czynienia z zagadnieniami związanymi z zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją. W przypadku zewnętrznego SCM mówimy o integrowaniu przedsiębiorstwa z jego dostawcami i klientami.

Supply Chain Management – korzyści

Prawidłowe zarządzanie łańcuchem dostaw przynosi wiele korzyści. Warto zdobywać nową wiedzę w tym zakresie i stale śledzić wszelkie usprawnienia w branży logistycznej. Do głównych korzyści, które przynoszą systemy supply chain management zaliczamy m.in.: ułatwienie globalnego planowania poziomu popytu na określone wyroby, możliwość dokonywania bieżących symulacji rynkowych, możliwość optymalizacji źródeł dostaw, planowanie potrzeb materiałowych i określenie zdolności produkcyjnych oraz definiowanie wszystkich ograniczeń już istniejących sieci dostaw.

Czego dowiesz się na szkoleniu?

Decydując się na szkolenie mające na celu podnieść kwalifikacje w ramach supply chain management zdobędziesz praktyczną wiedzę, która ułatwi Tobie codzienną pracę w branży. 

Dowiesz się jak znaleźć złoty środek pomiędzy wielkością zapasów a wydajnością oraz poznasz jak właściwie podzielić kompetencje w planowaniu. Dowiesz się także o tym jak budować jeden wspólny plan dla sprzedaży, produkcji i zaopatrzenia. A to tylko niektóre z zagadnień podejmowanych w ramach szkolenia z zakresu supply chain management.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie supply chain management, dowiedzieć się więcej o zintegrowanym planowaniu, zarządzaniu produkcją i logistyką łańcucha dostaw, koniecznie odwiedź stronę: mpm24.com . Firma oferuje kompleksowe szkolenia i konsultacje w tym zakresie, a ponadto wspiera wdrożenia w wymienionych obszarach. Zapisz się na jedno z wielu dostępnych szkoleń już dzisiaj. Nie czekaj, aby poszerzać swoją wiedzę. Weź udział w szkoleniu i popraw swoje kwalifikacje w zakresie supply chain management. Pamiętaj, że inwestycja w siebie,to najlepsza inwestycja.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiltry DPF
Następny artykułMonitory reklamowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here